Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: O lidera, prestiż i chwałę

PlusLiga: O lidera, prestiż i chwałę

Spotkanie w Kędzierzynie Koźlu, które zainauguruje 14. kolejkę PlusLigi, elektryzuje całą siatkarską Polskę. Będzie to mecz w absolutnym czubie tabeli, ponieważ drugi zespół podejmował będzie lidera z Bełchatowa.

Pojedynek niesie z sobą wiele podtekstów, jak choćby to, że trenerami drużyn są panowie, którzy mają ze sobą współpracować stojąc na czele naszej reprezentacji, bo ponoć żelaznym kandydatem na asystenta Castellaniego jest właśnie Krzysztof Stelmach. Naprzeciwko siebie staną najlepsi rozgrywający z zagranicy w naszej lidze: Falasca i Masny, a na deser – najlepsi atakujący w PlusLidze: Wlazły i Novotny.

O tym, że spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, świadczy czas, w jakim rozeszły się bilety. Już we wtorek rano wszyscy chętni mogli jedynie przeczytać informację wywieszoną na drzwiach, iż nie ma już wejściówek na mecz ZAKSY w dniu 30.01.2009 r. Z klubem kibica Skry Bełchatów władze dumy Opolszczyzny musiały się skontaktować, aby dowiedzieć się ile im potrzeba biletów, bo w końcu i dla nich mogłoby braknąć.Skra Bełchatów po blamażu w ostatnim meczu na arenie europejskiej podbudowała się gładkim zwycięstwem nad silną, aczkolwiek wciąż nierówno grającą Resovią. Teraz zadanie wydaje się być trudniejsze, ponieważ klub z Kędzierzyna Koźla już raz w tym sezonie pokonał wciąż aktualnego mistrza Polski. Mecz może być bardzo ciężki dla Miguela Falaski, ponieważ fachowcy to w nim upatrują główną przyczynę słabej gry bełchatowian w przegranych spotkaniach. Nie dość, że będzie musiał uporać się z tumultem, jaki niewątpliwie spotka na hali, to każde jego zagranie będzie z pewnością surowo, a czasem może nawet niesprawiedliwie oceniane.

Kolejnym, dla którego mecz może być ciężki gatunkowo, jest Bartek Kurek, który na Mostowej na przychylność trybun nie ma co liczyć, bo tamtejsi kibice nadal uważają go za „sprzedawczyka, który poleciał na kasę, a rozwijał się będzie w kwadracie”. Kibice z Bełchatowa liczą, że dobrą dyspozycję z ostatniego meczu utrzyma Mariusz Wlazły, a Dawid Murek trafi z formą akurat w tym dniu, bo ze stabilizacją w jego przypadku w tym sezonie bywa różnie. O grę Antigi i Gacka trener nie powinien się martwić, ponieważ ci zawodnicy bardzo rzadko zawodzą.

W drużynie z Kędzierzyna nastroje po ostatnim spotkaniu nie mogły być najlepsze, bo mimo wygranej ich szkoleniowiec był bardzo niezadowolony z tego, co pokazali w stolicy i miał sobie wyjaśnić z podopiecznymi kilka spraw na temat ich zaangażowania, bo przecież mieli być ekipą walczaków. W Polsce coraz lepiej czuje się MVP Meczu Gwiazd, Terence Martin, co widać gołym okiem na parkiecie, bo gra w ataku opiera się w dużej mierze na nim. Bezapelacyjnie jednym z najlepszych zawodników, nie tylko w drużynie ZAKSY, ale w całej naszej lidze, jest niski rozgrywający Michal Masny, a choć przeciwnicy znają już jego klasę i mają go dobrze rozpracowanego, to i tak bardzo często oszukuje blok po drugiej stronie siatki.

Dodając do tego świetnego na zagrywce i w ataku Novotnego oraz odpowiadających głównie za przyjęcie i obronę Ruciaka oraz Mierzejewskiego – drżyjcie mistrzowie. Konstelacją taką, jak zawodnicy Skry to może i nie są, ale wielu trenerów chciałoby tak pracowitych podopiecznych. Dodatkowym smaczkiem rywalizacji dla Krzysztofa Stelmacha może być fakt, że będzie dowodził drużyną przeciwną do tej, z którą przez trzy ostatnie sezony święcił tytuły mistrza Polski, a w zeszłym również trzecie miejsce w Lidze Mistrzów.

Jeśli ZAKSA pokona w tym meczu Skrę, to będzie pierwszą ekipą od sezonu 2004/2005, której udała się ta sztuka dwukrotnie w fazie zasadniczej w naszej rodzimej lidze. Ostatnim zespołem, który dokonał tej sztuki był PZU AZS UWM Olsztyn. Jeżeli natomiast zawodnicy z Opolszczyzny chcą, by kibice znów mieli okazję do śpiewania słów: „Miasto lidera, Kędzierzyn, miasto lidera”, to nie mają innej możliwości niż wygrana z bełchatowianami w stosunku 3:0.

Początek spotkania, z którego relację przeprowadzi Polsat Sport, w najbliższy piątek o godzinie 18.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved