Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Panie o Puchar Polski zagrają w Olsztynie

Panie o Puchar Polski zagrają w Olsztynie

Kolejna wielka sportowa impreza odbędzie się w hali Urania. W połowie marca (w dniach 14 i 15 marca) do Olsztyna zjadą się cztery czołowe drużyny siatkówki kobiet, które będą rywalizować w Pucharze Polski.

Taką decyzję podjęły w czwartek wieczorem władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej i władze Olsztyna. – Chcemy poprzez sport reklamować Olsztyn – mówi Anna Wasilewska, pełnomocnik pełniącego funkcję prezydenta miasta.

Stolica Warmii i Mazur wygrała rywalizację o organizację tego turnieju z Lublinem i Poznaniem. – Lublin do końca nie jest przygotowany, natomiast Poznań ma pewne problemy z halą – mówi Mirosław Przedpełski, prezes PZPS. – Olsztyn do tej pory kojarzył się z rywalizacją mężczyzn i trzeba to koniecznie zmienić. Rozmowy z władzami miasta nie trwały długo i szybko doszliśmy do porozumienia. To był nasz wspólny pomysł.Po raz ostatni fani siatkówki z Warmii i Mazur, na własne oczy mogli przyjrzeć się rywalizacji w finale Pucharu Polski w 2004 r. Wówczas w Uranii gościli mężczyźni, a dokładniej siatkarze AZS UWM Olsztyn, Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, PE Sosnowiec i Skry Bełchatów, która ostatecznie wygrała turniej. Większość osób związanych z siatkówką ma nadzieję, że m.in. dzięki tej imprezie, w mieście znów odrodzi się zainteresowanie rozgrywkami z udziałem pań. Przypomnijmy, po raz ostatni na szczeblu centralnym występowały seniorki Warmissu-Volley Olsztyn, które po sezonie 2005/06 pożegnały się z drugą ligą.

Jeśli chodzi o tegoroczny Puchar Polski, to do czołowej ósemki zakwalifikowały się zespoły Impelu Gwardii Wrocław, Stali Mielec oraz Pronaru Zeto AZS-u Białystok. Wcześniej awans zapewniły sobie cztery czołowe ekipy PlusLigi Kobiet – BKS Bielsko-Biała, Muszynianka Muszyna, Centrostal Bydgoszcz i Farmutil Piła.

Oczywiście podczas czwartkowego spotkania nie mogło zabraknąć pytań dotyczących siatkarskich mistrzostw świata mężczyzn w 2014 r., które chciałby gościć u siebie także Olsztyn. – Serce podpowiada mi, że podczas tej imprezy, nie można ominąć Olsztyna. Jednak musi powstać tu nowa hala, bo pomimo wielkich tradycji, Uranii nie możemy pokazać światu – skwitował Przedpełski.

* Sebastian Woźniak (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved