Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Masny siatkarzem roku 2008 na Słowacji

Michał Masny siatkarzem roku 2008 na Słowacji

Michala Masnego polscy kibice znają doskonale. Jest nie tylko kapitanem słowackiej reprezentacji narodowej, ale także występuje na pozycji rozgrywającego w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, rewelacji PlusLigi obecnego sezonu.

Na Słowacji, podobnie jak w wielu innych krajach, przyszedł czas na wybór najlepszych siatkarzy oraz siatkarek ubiegłego roku. Trofeum dla najlepszego siatkarza przypadło w udziale właśnie Michalowi Masnemu. W wywiadzie dla serwisu svf.sk wspomina ostatnie 12 miesięcy oraz mówi o przyszłości słowackiej reprezentacji.

W ubiegłym roku Słowacy, po raz pierwszy w historii, zwyciężyli Ligę Europejską. Do tego zapewnili sobie miejsce w finałach ME w Turcji. Nic zatem dziwnego, że Masny ocenia 2008 rok bardzo dobrze. – To ważne, że udało nam się zakwalifikować i że zagramy po raz drugi z kolei w finałach mistrzostw Europy. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa w LE, ale bardziej cenimy udział w finałach w Turcji. Rozgrywający reprezentacji przyznaje, że moment wywalczenia awansu zapamiętał najbardziej. Przyznaje, że zapanowała wtedy w obozie kadry wielka euforia.Michal Masny nie ukrywa, że on i jego koledzy bardzo chcieliby awansować na Mistrzostwa Świata 2010. – Byłby to wielki sukces. Będzie to niezwykle trudne, ale to wyzwanie. Najpierw musimy poradzić sobie w majowych kwalifikacjach w Popradzie, a potem poczekać na drugi etap w sierpniu.

Chcemy zająć też dobre miejsce na Mistrzostwach Europy w Turcji – dodaje.

Do osobistych marzeń Michala Masnego należy chęć gry w lidze włoskiej. Choć nie ukrywa, że jest zadowolony z gry w Polsce. – Liga jest dobra, występują w niej zagraniczni zawodnicy. W klubie wszystko funkcjonuje jak należy. W pierwszej kolejności myślę o pracy w Kędzierzynie. Chcę grać jak najlepiej i chciałbym zdobyć w Polsce tytuł mistrzowski.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved