Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Owczarski: Chcieliśmy awansować w Pucharze Polski

Marcin Owczarski: Chcieliśmy awansować w Pucharze Polski

Był to mecz, w którym oba zespoły prowadziły bardzo szarpaną grę - powiedział po wczorajszym meczu Pucharu Polski, Marcin Owczarski. Pomimo porażki 2:3 z Politechniką, to Jadar w następnej rundzie zmierzy się Resovią Rzeszów.

Mimo porażki Jadar awansował dalej, jesteście zadowoleni?

Marcin Owczarski: – Był to mecz, w którym oba zespoły prowadziły bardzo szarpaną grę. Bardzo chcieliśmy awansować do następnej rundy Pucharu Polski, ale aby cel ten zrealizować musieliśmy wygrać przynajmniej dwa sety. Cieszymy się, że przeszliśmy dalej, tym bardziej, że teraz czeka na nas Resovia – były zespół trenera Sucha.Jadar przystąpił do meczu z Politechniką znacznie przemeblowany.

O zmianach w wyjściowym składzie wiedzieliśmy dużo wcześniej. Dla zawodników, którzy nie grają w pierwszej szóstce, był to sprawdzian przydatności do zespołu. Staraliśmy się zmobilizować i pokazać z jak najlepszej strony. Ocena gry należy już do trenera.

Pod nieobecność Wojciecha Żalińskiego, to na panu będzie się opierała siła ataku Jadaru.

Wojtek ma wrócić do Radomia w tym tygodniu, także sprawa jego gry w następnym meczu jest otwarta. Dzisiaj zagrałem, niewykluczone, że otrzymam szansę i w sobotę. Jestem zadowolony ze swojej obecnej dyspozycji, jednak mam świadomość, że podstawowego atakującego drużyny będzie mi bardzo trudno zastąpić.

W Pucharze Polski rozegraliście pięć setów, a w sobotę przyjeżdża do was Trefl.

Tak, zdajemy sobie sprawę, że będzie to bardzo ważne spotkanie. Trzy punkty dadzą nam praktycznie względny spokój. Zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania i od zeszłej soboty, kiedy wygraliśmy z Delectą, wszyscy w drużynie żyjemy spotkaniem z Treflem.

Będziecie kibicować Politechnice, która w niedziele zagra z Delectą?

Naturalnie. Liczymy na to, że warszawiacy nie dadzą w tym meczu Delekcie żadnych szans.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved