Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dynamo Moskwa wygrywa, Iskra przegrywa w Superlidze

Dynamo Moskwa wygrywa, Iskra przegrywa w Superlidze

Po porażce Iskry Odincowo z kazańskim Zenitem w 15 kolejce rosyjskiej Superligi Dynamo Moskwa które wygrało w Nowosybirsku zajmuje drugie miejsce w tabeli i ustępuje liderującej Iskrze tylko o 1 pkt.

Dotychczasowy lider rosyjskiej ekstraklasy siatkówki, odincowska Iskra przegrała w kazańskiej hali z tamtejszym Zenitem po zażartej walce, która ostatecznie skończyła się tie–breakiem. Na parkiecie szalał Clayton Stanley, który zdobył łącznie 27 punktów, oprócz ataków bombardując przeciwników porażającą zagrywką (6 asów). Ale ostateczny sukces Zenit zagwarantował sobie blokiem, w którym uzyskał przewagę nad rywalem w rzadko spotykanemu stosunku, bo 25:8 (!). Tym samym w pojedynku dwóch byłych selekcjonerów „sbornej” (Gajić i Alekno) lepszy okazał się ten ostatni.

Dynamo uporało się na wyjeździe z nowosybirskim Lokomotiwem. Najbliższy przeciwnik Skry wyszedł w składzie, który prawdopodobnie zobaczymy na parkietach i Moskwy, i Bełchatowa, to jest: Grankin, Połtawski, Bierieżko, Dante, Samojlenko, Wołkow, Gonzales (libero).Nie są dostępne jeszcze statystyki pomeczowe, ale, jeżeli wierzyć rosyjskim internautom, to mecz był wyrównany bo z jednej strony niezwykle zmobilizowani kolejarze stawili twardy opór, a Dynamu dwukrotnie (w drugim i trzecim secie) przytrafiły się przestoje w grze, podczas których Lokomotiw odskakiwał na 5–6 punktów. Z przestojów tych wyciągał ich według powszechnej opinii grający bardzo równo Dante. Jeżeli próbować uogólnień, to właśnie takie niewytłumaczone przestoje zawsze były w ostatnim okresie „znakiem firmowym” rosyjskiej reprezentacji i rosyjskich klubów, i może właśnie w nich należy upatrywać szansę Skry? Zobaczymy.

Zobacz również:

Wyniki i tabela Superligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved