Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Christoph Dieckmann przygotowuje się do nowego sezonu

Christoph Dieckmann przygotowuje się do nowego sezonu

fot. archiwum

Christoph Dieckmann rozpoczął już przygotowania do swojego dwunastego pełnego sezonu w rozgrywkach Swatch FIVB World Tour. W 2009 roku będzie występował w parze z Kay`em Matysikiem.

Myślałem o emeryturze – stwierdził 33-letni Dieckmann, który przez ostatnie trzy sezony występował w parze z Juliusem Brinkiem. Weteran siatkówki plażowej przyznaje, że nie chce myśleć o walce o udział w Igrzyskach Olimpijskich 2012. – Nie mogę sobie wyobrazić kolejnych czterech lat gry. Julius chce zacząć coś nowego i będzie walczył o start na IO w Londynie.

 

26-letni Julius Brink w nadchodzącym sezonie będzie grał z Jonasem Reckermannem. Obaj mają już na koncie złote medale Swatch FIVB World Tour. 

O swoim nowym partnerze Dieckmann wypowiada się w samych superlatywach. – Kay jest dla mnie jednym z najlepszych siatkarzy plażowych. Jest bardzo dobrym rozgrywającym. Umie zdobywać punkty z zagrywki i dobrze gra w obronie. Ma także bardzo silny atak. Dla Matysika będzie to czwarty pełny sezon w rozgrywkach Swatch FIVB World Tour.

 

Dieckmann i Matysik do nowego sezonu będą się przygotowywać na Wyspach Kanaryjskich oraz w Rio. W kraju mają zaplanowane treningi w Berlinie i Kolonii. Wspomagać ich będą trenerzy – Andi Künkler and Andre Fröhlich.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved