Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Trzecie miejsce młodych gorliczanek w towarzyskim turnieju

Trzecie miejsce młodych gorliczanek w towarzyskim turnieju

W dniu 25 stycznia w Sędziszowie Małopolskim (woj. podkarpackie) rozegrano I Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. Wzięły w nim udział cztery zespoły, które na codzień występują w trzeciej lidze kobiet.

W turnieju wzięły udział: Klub Rekreacyjno–Sportowy EKSTRIM Gorlice i MKS MOS Wieliczka z województwa małopolskiego oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” Sandomierz z województwa świętokrzyskiego a także gospodarz turnieju Klub Sportowy „PATRIA” Sędziszów Małopolski.

Dla gorlickiego klubu była to okazja do kolejnego ogrywania młodych siatkarek, które dość często dostają możliwość gry w III lidze kobiet. Dzień wcześniej, bowiem zespół Ekstrimu wygrał wyjazdowy zacięty mecz play-out z Salosem Kraków 3:2. Zatem trener Janusz Wojdyła do podkarpackiej miejscowości nie zabrał starszych zawodniczek i dał szansę młodym kadetkom i juniorkom. Było to już trzecie zwycięstwo beniaminka III ligi w rywalizacji play-out, który zajmuje siódme miejsce w grupie 13 zespołów w małopolskich rozgrywkach i zapewnił sobie już w nich utrzymanie. Początek niedzielnego turnieju nie należał do udanych dla Ekstrimu, bowiem w meczach grupowych gorlicki zespół przegrał wszystkie trzy spotkania po 2:0.Ostatecznie Ekstrim miał rozegrać jeszcze jeden mecz o trzecie miejsce z MUKS „Piątka” Sandomierz i dość nieoczekiwanie gorlickie siatkarki zagrały najlepsze spotkanie turniejowe wygrywając spotkanie 3:1 (25:16, 25:12, 16:25, 25:19). Młode gorliczanki tuż po tym meczu dość długo cieszyły się z tak dużego sukcesu na pierwszym ich towarzyskim turnieju w 2009 roku, otrzymując puchar za zajęte III miejsca w ciekawym turnieju.

Udział w turniej był także okazją dla działaczy Ekstrimu do nawiązania i ustalenia dalszej współpracy gorlickiego klubu z kolejnymi krajowymi klubami, tym razem z KS Patria Sędziszów Małopolski oraz MUKS „Piątka” Sandomierz. Być może właśnie zawodniczki tych klubów w kategorii młodziczek gościć będą na II Międzynarodowym Memoriale im. Stanisława Elmera w Gorlicach, który rozgrywany będzie w dniach 13-15 marca 2009 roku. Cały turniej w Sędziszowie Małopolskim wygrał jego gospodarz, który pokonał 3:0 MKS MOS Wieliczka, rewanżując się za przegraną z rozgrywek w grupy.

Kolejność końcowa turnieju:

1.	KS Patria Sędziszów Małopolski
2.	MKS MOS Wieliczka
3.	KRS EKSTRIM Gorlice
4.	MUKS "Piątka" Sandomierz

źródło: ekstrim.gorlice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved