Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Siatkarze z Wielunia pójdą za ciosem?

PP: Siatkarze z Wielunia pójdą za ciosem?

Dziś o godzinie 18.00 dojdzie do rewanżu w 1/8 finału Pucharu Polski. Drużyna z Wielunia podejmować będzie siódmy zespół Plus Ligi - AZS Częstochowa.

W pierwszym meczu obu drużyn nieoczekiwanie zwyciężyli podopieczni Damiana Dacewicza w stosunku 3:0. Częstochowian czeka nie lada wyzwanie, by awansować do dalszej fazy rozgrywek. Siatkarze spod Jasnej Góry nie mogą przegrać seta i dodatkowo muszą odrobić przewagę, która wynosi 17 punktów na korzyść wielunian w tzw. „małych punktach”.

W pierwszym meczu na Hali Polonia siatkarze z Wielunia udowodnili, że są bardzo groźną drużyną. Mają mocne skrzydła i znakomitą obronę. Wyróżniającym się punktem drużyny jest leworęczny atakujący – Mikołaj Sarnecki, który w meczu na częstochowskim parkiecie napsuł sporo krwi gospodarzom.Na uwagę zasługuje również gra wieluńskiego libero Marcina Krysia (parę sezonów temu grał w Częstochowie – przyp.red.), który fantastycznie bronił ataki częstochowian. Podopieczni trenera Radosława Panasa w meczu z drużyną Siatkarza Wieluń popełnili aż 27 niewymuszonych błędów, czym znacznie pomogli w wygraniu meczu przeciwnikom.

Czy ekipa z Wielunia pójdzie za ciosem i po raz drugi pokona ekipę spod Jasnej Góry? Ich atutem będzie z pewnością miejscowa publiczność, a także duży zadatek z pierwszego meczu. O tym, która ekipa awansuje dalej przekonamy się dziś wieczorem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved