Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Drugie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

PP: Drugie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze z Jastrzębia po raz drugi w VI rundzie Pucharu Polski pokonali I-ligowy zespół BBTS-u Bielsko Biała a tym samym awansowali do dalszej fazy tych rozgrywek.

Domniemanego cudu jednak nie było, choć pierwsza partia mogła napawać bielskich kibiców optymizmem. Bielszczanie grali odważnie i skutecznie, obejmując prowadzenie – 6:4. Co prawda siatkarze z Jastrzębia Zdroju odpowiedzieli błyskawiczną ripostą, szybko obejmując trzypunktowe prowadzenie, ale miejscowi nie zamierzali się poddawać i znów wypracowali sobie minimalną zaliczkę. I kiedy wydawało się, że losy pierwszego seta ważyć się będą na samym finiszu, od stanu 22:22 bielszczanom zabrakło animuszu i precyzji, aby myśleć o zwycięstwie i przedłużeniu szans na dalszą walkę o awans. Ostatecznie bardziej doświadczeni jastrzębianie zwyciężyli 25:22, pozbawiając gospodarzy szans na awans.

Trudno przypuszczać, by podopieczni Grzegorza Wagnera racjonalnie myśleli o awansie, ale gdzieś w sferze irracjonalnej zapewne takie marzenia się pojawiały. Nie dziwi więc fakt, że nieudana pierwsza odsłona, w znaczącej mierze rzutowała na dalsze losy spotkania, w tym w szczególności na partię numer 2. Bielski zespół wyglądał na zupełnie rozbity, a na domiar złego po fatalnym początku – 1:4, kontuzji nabawił się Bartłomiej Jajszczak. Miejscowi próbowali odrabiać straty, ale brakowało argumentów do tego, aby przeciwstawić się bardziej dojrzałemu zespołowi PlusLigi. To siatkarze Jastrzębskiego Węgla mieli znacznie więcej atutów w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła wygrywając drugą odsłonę miażdżącą różnicą „oczek” – 25:13.Jasnym stało się więc, że bielszczanom będzie wyjątkowo trudno, aby podnieść się po takim ciosie. Co prawda BBTS machał jeszcze szabelką na początku trzeciej partii, obejmując nawet prowadzenie – 6:5, ale gdy tylko przyjezdni zwiększali moc swojej zagrywki w bielskich szeregach brakowało odpowiedniego przyjęcia. Stąd trudno było przypuszczać, by spokojnie grający jastrzębianie wdali się z miejscowymi w „niepotrzebną przepychankę”. Owszem, miejscowi za wszelką cenę chcieli ugrać choćby seta, ale zniwelowanie strat do dwóch punktów to było wszystko, na co stać było gospodarzy – 14:16. Goście grali pewnie, spokojnie i skutecznie, natomiast bielskim siatkarzom przytrafiało się zbyt wiele wpadek. Końcowy triumf jastrzębian 25:18 i wygrana w całym meczu 3:0 w pełni oddaje więc to, co działo się na parkiecie w Bielsku-Białej.

BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 0:3

(22:25, 13:25, 18:25)

Zobacz również:

Wyniki VI rundy Pucharu Polski

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved