Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Pankow i Kuzjutkin rekomendowani na trenera „Sbornej”

Pankow i Kuzjutkin rekomendowani na trenera „Sbornej”

Wczoraj w Moskwie Rada Trenerów Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki rekomendowała federacji dwóch kandydatów do ostatecznego wyboru na trenera reprezentacji Rosji kobiet. Rekomendację uzyskali Wadim Pankow i Władimir Kuzjutkin.

Podczas wczorajszego posiedzenia Rady Trenerów Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki, w obecności kierownictwa federacji wysłuchano wystąpień czterech kandydatów do fotela pierwszego trenera reprezentacji Rosji w siatkówce kobiet. Zaprezentowało się czterech kandydatów – Paweł Borszcz, Riszat Giliazutdinow, Wadim Pankow i Władimir Kuzjutkin.

W wyniku posiedzenia zdecydowano, że dwóch ostatnich otrzyma rekomendację Rady, która będzie podstawą do ostatecznego wyboru trenera żeńskiej „sbornej”, który odbędzie się 12 lutego.Jak podkreślił wiceprezes WFS, Stanisław Szewczenko, takie posiedzenie miało miejsce po raz pierwszy. Wszyscy kandydaci wykazali się wysokim stopniem profesjonalizmu i głęboką znajomość problematyki kobiecej siatkówki. Według regulaminu, o stanowisko pierwszego trenera reprezentacji mogą się ubiegać już tylko dwaj rekomendowani kandydaci.

Przypomnijmy czytelnikom Strefy, że Wadim Pankow to stosunkowo (jak na warunki rosyjskie) młody szkoleniowiec, bo liczący sobie 45 lat. Był członkiem sztabu trenerskiego słynnej Urałoczki Jekterynburg, gdzie pobierał nauki u Nikołaja Karpola. Pracował również (ale nie jako pierwszy trener) z młodzieżową reprezentacją Rosji (mistrzostwo świata i Europy) oraz w Hiszpanii (mistrzostwo kraju w latach 1994 i 1995). W roku 2008 okresowo pełnił funkcję pierwszego trenera „sbornej” podczas Grand Prix (po odsunięciu Caprary). Obecnie trener Zarzecza Odincowo.

Władimir Kuzjutkin to przeciwieństwo Pankowa, trener jeszcze z czasów Związku Radzieckiego. Prowadził w ubiegłym sezonie „Uniwersytet Biełogorie”, a wcześniej męskie kluby z Niżniewartowska, Jarosławia i Jekaterynburga. Dziewięć lat pracował w Turcji, gdzie był trenerem pierwsze reprezentacji tego kraju. Do Rosji wrócił pod koniec lat 90, po powrocie pracował jako asystent Gienadija Szipulina w ówczesnym Dynamie – Biełogorie (obecnie Lokomotiw). Obecnie trener słabo spisującej się w Superlidze Bałakowskiej AS.

Faworytem według rosyjskich komentatorów jest Wadim Pankow.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved