Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Białostoczanki przed szansą na awans

PP: Białostoczanki przed szansą na awans

W najbliższą środę drużyna z Białegostoku stanie przed szansą na awans do następnej rundy Pucharu Polski. Na własnym boisku zagra z TPS Rumia i będzie zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Pierwszy mecz obu tych drużyn zakończył się zwycięstwem akademickiego zespołu z Białegostoku. Podopieczne trenera Dariusza Luksa nie miały wielkich problemów z pokonaniem rywalek. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3. Tylko w drugim secie siatkarki z Rumii okazały się lepsze, jednak po części zapewniły im to rywalki w szeregi, których wdarła się dekoncentracja i rozluźnienie. Pozostałe dwa sety z dużą przewagą wygrały akademiczki, prezentując przy tym wysoki poziom prezentowanych zagrań.

Jedyny komentarz jaki nasuwa się po tym pojedynku, to taki, że drużyna z Białegostoku – zrobiła to, co do niej należało. By dopełnić formalności i awansować bez przeszkód do następnej rundy należy pokonać na własnym boisku, siatkarki broniące barw TPS Rumia.Do zdrowia powróciła już Dominika Koczorowska, która w pierwszym meczu nie zagrała z powodu drobnego urazu. Jedyny znak zapytania dotyczy Katarzyny Kalinowskiej, która do niedawna leczyła kontuzję. Co prawda wystąpiła w ostatnim ligowym spotkaniu, ale tylko jako rezerwowa zawodniczka. Pojedynek z MMKS-em Dąbrową Górniczą drużyna Dariusza Luksa nie zaliczy do udanych. Jego podopieczne gładko przegrały w trzech setach i straciły szansę na zajęcia wyższego niż szóste miejsce przed rundą play-off.

Takich zmartwień nie ma trener Jerzy Skrobecki, który ma do dyspozycji wszystkie swoje zawodniczki. Dodatkowym plusem jest ostatnia ligowa wygrana z AZS-em Kszo Ostrowiec Świętokrzyski. Mimo, że to drużyna PluLigi Kobiet jest w tym meczu faworytem, to dziewczyny z Rumi z pewnością nie poddadzą się bez walki. Oby nie zabrakło im ambicji i woli walki, bo każdy błąd czy moment dekoncentracji, może je drogo kosztować.

Początek spotkania w środę o godzinie 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved