Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pierre Pujol: Uwielbiam grać w Polsce

Pierre Pujol: Uwielbiam grać w Polsce

Pierre Pujol, rozgrywający reprezentacji Francji, obecnie gracz AS Cannes opowiada o minionym sezonie spędzonym w Sisleyu Treviso, planach drużyny trójkolorowych na 2009 rok oraz sprzyjającej mu polskiej atmosferze.

Po sezonie spędzonym w Treviso miałeś kilka propozycji gry z różnych krajów, między innymi z Polski. Dlaczego nie zdecydowałeś się na grę w naszym kraju?

To prawda, kilka włoskich klubów było zainteresowanych moją osobą. W Polsce również jedna drużyna odezwała się do mnie, ale to nie były żadne konkretne propozycje. Oczywiście chciałbym grać w Polsce, zainteresowanie kibiców waszą ligą jest ogromne. Na halach panuje niesamowita atmosfera, o czym mogłem się przekonać podczas pobytu w waszym kraju z moją reprezentacją. Mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazję sprawdzić się w waszej lidze.W tym roku skład reprezentacji Francji znacznie się zmienił…

Tak, do kadry dołączyło wielu nowych, młodych zawodników i myślę, że mamy teraz najlepszą ekipę od dłuższego czasu. Ta mieszanka młodości z doświadczeniem może przynieść naprawdę dobre efekty, tym bardziej, że w drużynie zostali niektórzy starsi gracze, którzy od lat stanowili podporę reprezentacji. Podczas minionego sezonu młodzież nabrała doświadczenia i mam nadzieję, że to zaprocentuje w tym roku i uda się nam osiągnąć dobre wyniki.

W tym roku Twoja drużyna zmierzy się z Polakami podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2010, które będą rozgrywane w Polsce…

Uwielbiam grać w Polsce! Razem z Brazylią jest to kraj, w którym kibice sprawiają, że chce się grać. Publiczność jest niesamowita, atmosfery na trybunach nie da się zapomnieć. Najlepsze wspomnienia mam oczywiście z Katowic.

*rozmawiały Karolina Breguła i Joanna Hersztek
*więcej na sport1.pl

źródło: Sport1

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved