Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mistrzostwa Europy Seniorów – nowe zasady rozgrywek

Mistrzostwa Europy Seniorów – nowe zasady rozgrywek

Zarząd Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) wprowadził nowe zasady dotyczące systemu rozgrywania Mistrzostw Europy Seniorów. Zmiany dotyczą sposobu wyłaniania ćwierćfinalistów tych rogrywek i obowiązywać by miały od roku 2011.

Zgodnie z nowymi regułami poszczególne zespoły, które awansują z fazy grupowej do play-offów nie będą brały udziału w dodatkowym losowaniu, a drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w grupie, bezpośrednio awansuje do ćwierćfinałów.

Z uwagi na coraz większe marketingowe zainteresowanie Mistrzostwami Europy, CEV postanowił wprowadzić dodatkowy przepis, który pozwoli organizatorowi mistrzowskiej imprezy wybrać do każdej z grup eliminacyjnych po jednej drużynie, by zawody zyskały na atrakcyjności zarówno wśród kibiców, jak i wśród mediów.Nowe zasady zostały zatwierdzone na posiedzeniu Zarządu CEV, które odbyło się w dniach 24-25.01.2009r. w Lichtensteinie. Uczestniczył w nim prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.

Nowy system rozgrywek zacznie obowiązywać od 2011 roku, kiedy to gospodarzami Mistrzostw Starego Kontynentu będą Austria/Czechy (mężczyźni) oraz Serbia/Włochy (kobiety).

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved