Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Banecka zostaje w zespole Stali Mielec

Magdalena Banecka zostaje w zespole Stali Mielec

fot. archiwum

Siatkarki Stali Mielec przegrały w sobotę bardzo ważne wyjazdowe spotkanie ligowe z Gedanią Żukowo 0:3. W spotkaniu tym nie wystąpiła dotychczasowa libero Magdalena Banecka, której losy w zespole wyjaśniły się we wtorek.

Oficjalnie Banecka nie pojechała do Żukowa z powodów zdrowotnych. Szybko się jednak okazało, że trener Wiesław Popik zostawił ją w Mielcu, ponieważ zawodziła ona w kolejnych meczach. Z zespołem na mecze z Gedanią (w niedzielę mielczanki grały także spotkanie Pucharu Polski) nie pojechał także drugi trener Stali Maciej Banecki – prywatnie mąż mieleckiej libero.

 

W poniedziałek trener Popik i działacze mieleckiego klubu mieli podjąć decyzję w sprawie dalszej gry w zespole Baneckiej. – Żadne decyzje nie zostały podjęte. We wtorek spotkamy się jeszcze z zainteresowaną i dopiero wtedy zadecydujemy, co będzie dalej – wyjaśnia Marian Grzanka , prezes mieleckiej Stali. 

Strony spotkają się po porannym treningu. Wtedy też swoją decyzję będzie musiał podjąć także trener Popik. Jest tylko jeden problem. W razie rezygnacji z usług Baneckiej skład mielczanek skurczy się do jedenastu zawodniczek, bowiem nie można już w tej chwili dokonywać transferów. Na libero wtedy grałaby najprawdopodobniej Agata Wilk , ale szkoleniowiec Stali miałby do dyspozycji tylko trzy przyjmujące.

 

Od decyzji w sprawie Magdaleny Baneckiej uzależniona jest też przyszłość w klubie drugiego trenera Macieja Baneckiego. – To na razie dla nas sprawa drugorzędna – ucina krótko prezes Grzanka.


 

Jak informuje oficjalna strona mieleckiej drużyny, decyzje już zapadły. Trener Wiesław Popik zadecydował, że Magdalena Banecka zostaje w Stali. Inny los czeka jednak drugiego trenera w Mielcu. Maciej Banecki , mąż Magdaleny, pożegna się z klubem. – Decyzje te zarząd w pełni zaakceptował – powiedział prezes klubu Marian Grzanka.

 

Powiedziano mi, że mam przyjść na trening. Nic więcej na razie od trenera nie usłyszałam – mówi Magdalena Banecka . Zawodniczka w najbliższych dwóch spotkaniach ma udowodnić przydatność w zespole.

źródło: Gazeta Wyborcza, kkstalmielec.net, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved