Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Konsultacja kadr wojewódzkich

Konsultacja kadr wojewódzkich

Jednym z etapów szkolenia siatkarskiego w regionie są kadry wojewódzkie odpowiednich roczników. W Kujawsko-Pomorskim poszukiwania utalentowanej młodzieży prowadzone są w różny sposób, np. poprzez konsultacje.

Dziewcząt i chłopców chcących pójść w ślady reprezentantów Polski, także tych pochodzących właśnie regionu jak Ewa Kowalkowska (w 2002 roku była kapitanem na mistrzostwach świata) czy wicemistrz świata Michał Winiarski, szuka się na rozgrywkach szkolnych, w klubach. Nie do wszystkich można jednak dotrzeć, bo przecież klubów nie ma w każdej miejscowości. A w siatkówkę gra się z pewnością prawie wszędzie. Dlatego Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej postanowił dotrzeć do zainteresowanych także za pośrednictwem mediów.

Poszukujemy dziewcząt z rocznika 1996 i chłopców z rocznika 1995, z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, mniej z umiejętnościami już czysto siatkarskimi – mówi Henryk Borowski, koordynator kadr wojewódzkich. – Chodzi nie tylko o kluby, ale także szkoły czy inne środowiska naszego województwa. Chcemy za waszym pośrednictwem dotrzeć nie tylko do trenerów, ale także do nauczycieli wychowania fizycznego, rodziców czy bezpośrednio do dzieci, które odpowiadają warunkom. Zapraszamy wszystkich chętnych serdecznie 31 stycznia do sali sportowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.Warto dodać, że dzięki takim konsultacjom udało się już „odkryć” zawodniczki i zawodników, którzy kontynuowali dalej szkolenie w klubach.

Konsultacja szkoleniowo-selekcyjna dla dziewcząt rozpocznie się o 12.00, dla chłopców o 13.30 w Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej 27. Przyjazd we własnym zakresie pod opieką trenerów, nauczycieli, wychowawców bądź rodziców.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved