Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Politechnika gra awansem z Bielskiem

II liga kobiet: Politechnika gra awansem z Bielskiem

W środę siatkarki SPS Politechniki podejmować będą na własnym parkiecie drugą drużynę BKS-u Bielsko-Biała. Częstochowianki będą w tym meczu faworytem.

Końcówka drugiej rundy układa się po myśli podopiecznych trenera Andrzeja Solskiego. SPS z meczu na mecz gra coraz lepiej. W pięciu ostatnich seriach studentki Politechniki schodziły z parkietu z podniesionymi głowami, pokonując m.in. drużyny z czołówki tabeli: AZS Politechnikę Śląską Gliwice i Gaudię Trzebnica.

Dziewczyny prezentują się ostatnio naprawdę dobrze – ocenia dyrektor sportowy SPS Janusz Majkusiak. – Jest realna szansa na to, abyśmy zakończyli rundę na czwartej pozycji.Rywal SPS-u to zespół plasujący się na 8. miejscu w tabeli. Bielszczanki zgromadziły dotychczas 20 pkt, o 8 mniej niż 5. w tabeli częstochowianki. Drugi zespół BKS-u to drużyna młoda, oparta przede wszystkim na wychowankach klubu z Podbeskidzia. Częstochowianki powinny zatem bez większych problemów zainkasować punkty, chyba że siatkarki z Bielska przyjadą na środowe spotkanie wzmocnione zawodniczkami grającymi na co dzień w pierwszej ekipie BKS-u.

Zobaczymy, kto do nas zawita – dodaje Janusz Majkusiak. – Chciałbym, aby w tym meczu mogły pograć także nasze zmienniczki. Mamy w kadrze sporo uzdolnionej młodzieży i jeżeli sytuacja na to pozwoli, to dobrze byłoby, aby one także mogły walczyć o ligowe punkty.

Spotkanie rozegrane zostanie w hali Politechnik (al. Armii Krajowej 23/25). Początek, godz. 18.30.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved