Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Akademiczki z ogromnymi szansami na czwórkę

II liga: Akademiczki z ogromnymi szansami na czwórkę

Tylko życie mogło napisać podobny scenariusz. Dopiero w ostatniej kolejce rozgrywek drugiej ligi kobiet okaże się, czy siatkarki AZS-u Politechnika Radomska awansują do pierwszej czwórki. A jest na to spora szansa.

Niespełna miesiąc temu mało kto realnie patrzył na szanse radomianek na awans do fazy play-off decydującej o awansie na zaplecze ekstraklasy. – Nawet w naszym gronie o tym zbyt głośno nie rozmawialiśmy, bowiem naszym celem były jak najlepsze występy. Na punkty nie zwracaliśmy zbytnio uwagi – wykłada trener zespołu Aleksander Klimczyk. Rewelacyjna forma u progu nowego roku zaskoczyła chyba nie tylko przeciwniczki, ale i same radomianki.

Nawet choroba czołowych zawodniczek nie przeszkodziła im w zainkasowaniu kompletu punktów w trzech z czterech styczniowych pojedynków. – A i w meczu w Legionowie przegranym dopiero po tie breaku, zagrałyśmy naprawdę na poziomie, jaki chciałybyśmy prezentować zawsze – zapewnia przyjmująca Klaudia Januszewska.Tym samym, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego, radomianki wylądowały tuż za czwartą w tabeli Tomasovią Tomaszów Lubelski, która ma rozegrany jeden mecz więcej. Co więcej, właśnie z tym zespołem radomski team zmierzy się w ostatniej kolejce. – Wiemy, że otworzyła się szansa na awans, ale jak na razie musimy skupić się na najbliższym meczu z Jedynką. Jeżeli tu udałoby się nam urwać chociaż punkt, myślę, że i w Tomaszowie mogłybyśmy pokusić się o sporą niespodziankę – przekonuje rozgrywająca Katarzyna Nadziałek. Przypomnijmy, że w Radomiu górą była Tomasovia. Każdy z trzech setów wygrywała na przewagi. Dlatego radomianki musiałyby wygrać na wyjeździe w podobnym stosunku.

Na szersze dywagacje przyjdzie zapewne czas w przyszłym tygodniu. Jedno jest pewne: przed zespołem z Radomia otworzyła się spora szansa, którą przy odrobinie dobrych chęci, dziewczęta powinny wykorzystać.

Pewne jest również, że spotkanie nie odbędzie się w obligatoryjnym terminie wyznaczonym przez PZPS. Związek postanowił przełożyć mecz na czwartek lub piątek (termin do ustalenia) poprzedzający 7 lutego. Część zawodniczek Tomasovii bierze bowiem w mistrzowskim turnieju młodszych kategorii wiekowych.

*Autor – Michał Podlewski

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved