Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Z Dynamem w mniejszej hali

Z Dynamem w mniejszej hali

Nie ma szans, by spotkanie siatkarzy PGE Skry Bełchatów z Dynamem Moskwa w Lidze Mistrzów zostało rozegrane w Łodzi. Przez cały tydzień Pałac Sportowy będzie zajęty przez targi. - Nie możemy odwołać imprezy - tłumaczą urzędnicy.

Jeszcze tutaj wrócimy – mówił po pokonaniu Panathinaikosu Ateny Dawid Murek, zawodnik bełchatowskiej drużyny. Mistrz Polski walczy bowiem o awans do Final Four, czyli grona czterech najlepszych klubów w Europie. Jego rywalem będzie słynne Dynamo Moskwa. W Skrze liczyli, że w pokonaniu faworyta pomoże wspaniały doping 10 tys. kibiców w łódzkiej hali.

Spotkanie Skry z Dynamem ma być rozegrane w środę 18 lutego. – Można je przesunąć o jeden dzień, czyli na wtorek lub czwartek – mówi Konrad Piechocki, prezes klubu z Bełchatowa. Jak już jednak informowaliśmy, łódzka hala sportowa jest w tym czasie zajęta. W dniach 19-22 lutego zaplanowane są bowiem międzynarodowe targi budownictwa Interbud. – Mimo szczerych chęci, nie możemy odwołać imprezy. Swoje produkty zaprezentuje na niej prawie 400 wystawców nie tylko z naszego kraju – tłumaczy Paweł Babij, prezes firmy Interservis, która organizuje targi. – Ostatecznie możemy zgodzić się, aby zabudowa hali przez wystawców rozpoczęła się w nocy z 15 na 16 lutego.Nie udało się też zmienić kolejności meczów – 11 lutego drużyny spotkałyby się w Łodzi, a tydzień później w Moskwie. Nie zgodzili się na to szefowie Dynama. Luiza Staszczak-Gąsiorek, dyrektor wydziału sportu UMŁ, zaproponowała, aby przenieść targi do Hali Expo Bis. Według Babija to nierealne: – W hali powstaną minidomy, a do zaprezentowania na targach nowych technologii potrzeba specjalnych warunków.

Mecz zostanie więc rozegrany w hali Energia w Bełchatowie, która może pomieścić 3 tys. widzów. Dla porównania dwa poprzednie mecze siatkarzy Skry w Lidze Mistrzów w łódzkiej hali ściągnęły na widownię prawie 20 tys. kibiców. Jest jednak szansa, że w Łodzi będzie można jeszcze obejrzeć Skrę. Jeśli bełchatowianie pokonają Dynamo, w półfinale znów trafią zapewne na Iskrę Odincowo, którą w grudniu rozgromili w hali sportowej.

Mirosław Wieczorek, wiceprezydent Łodzi: Bardzo mi przykro, że tym razem Skra nie zagra w Łodzi, bo sam jestem kibicem siatkówki. Już w piątek próbowałem coś w tej sprawie zrobić. Rozmawiałem z prezesem firmy, która organizuje targi. Zaproponowałem, by przenieść je do innych hal, ale niestety jest już na to za późno. Poza tym wszystkie są wynajęte na targi. Sprawy zaszły za daleko, umowy z wystawcami już dawno zostały podpisane i ich unieważnienie groziłoby tym, że do Łodzi nie przyjechaliby w ogóle. A na to nie możemy sobie pozwolić, bo byłoby to zagrożenie dla targów na kolejne lata. Nie ma też szans, by mecz rozegrany został we wtorek, a wystawcy weszliby do niej dzień później. W umowie jest zapis, że przygotowania do targów w hali muszą się rozpocząć na cztery dni przed ich rozpoczęciem.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved