Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Urszula Bejga: Jestem zadowolona ze zmian

Urszula Bejga: Jestem zadowolona ze zmian

fot. archiwum

Nowy klub, miasto, powrót na uczelnie to tylko niektóre ze zmian, które przez ostatni rok wydarzyły się w życiu środkowej poznańskiego AZS-u AWF-u - Urszuli Bejgi. Oto co mówi na ten temat sama zawodniczka.

 

Anna Graczyk: Niedługo minie pół roku, odkąd reprezentujesz barwy poznańskiego AZS-u AWF-u, jak oceniasz tę zmianę?

 Jestem zadowolona ze zmiany klubu choć tęsknię za Piłą. Dzięki grze w AZS-ie AWF-ie mam możliwość podniesienia swoich siatkarskich umiejętności nie tylko na treningach, ale przede wszystkim na boisku podczas meczy. Poznań stwarza mi również okazję do studiowania na tutejszej Akademii Wychowania Fizycznego w trybie dziennym, co było trudne w realizacji kiedy grałam w Farmutilu, ze względu na zdecydowanie większą ilość treningów i wyjazdów.

 

Jak oceniasz współpracę z trenerem Wojciechem Lalkiem?

 

Z trenerem Lalkiem pracuje mi się bardzo dobrze. Jest to znakomity fachowiec, który wie czego chce i całkowicie poświęca się swojej drużynie. Ma też ogromne doświadczenie, bo przecież w poprzednich sezonach prowadził zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Początek ligi nie był dla Was zbyt korzystny, jednak ostatnie mecze pokazały że AZS AWF stać na nawiązanie walki nawet z pretendentem do awansu.

 

Faktycznie, początek był dla nas pechowy, bo przecież ambicji i potencjału nie brakuje. Jesteśmy chyba jedynym zespołem w 1 lidze, który nie miał specjalnie czasu na okres przygotowawczy przed sezonem, sama dołączyłam do akademiczek dopiero w październiku. Teraz gdy już sportowo znamy się trochę lepiej nasza gra zaczyna się układać, urywamy punkty zespołom wyżej położonym w tabeli, z którymi w pierwszej rundzie przegrywałyśmy 0:3.

 

W następnej kolejce zmierzycie się na własnym parkiecie z budowlanymi Toruń, a w ich szeregach zagra Twoja była koleżanka z Farmutilu Piła Natalia Krawulska, jakie nastawienie przed tym meczem?

 

Nastawienie przed meczem? To jest jedno z pytań których nie lubię, ponieważ jest ono w sumie retoryczne… oczywiście, że nastawienie jest bojowe. Chęć zwycięstwa i zdobycia cennych dla nas punktów jest ogromna, ale żaden zespół w lidze nam nie będzie tego ułatwiał. Toruń to bardzo waleczna drużyna i jak dobrze znam Natalie to łatwo nie będzie, ale jesteśmy gotowe na walkę.

 

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć powodzenia.

 

dziękuję

 

*rozmawiała Anna Graczyk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved