Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rosjanie zorganizują mistrzostwa Europy

Rosjanie zorganizują mistrzostwa Europy

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) przyznała Rosji organizację dwóch dużych imprez w siatkówce plażowej: Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Europy Juniorów do lat 23. W tym roku Rosjanie będą gościć największe imprezy w siatkówce plażowej na Starym Kontynencie.

W dniach 16-20 września w Soczi 16 par męskich i żeńskich będzie walczyć w Mistrzostwach Europy seniorów. Obrońcami tytułu będą Holendrzy: Reinder Aart Nummerdor /Richard Schuil oraz Niemki Sara Goller /Laura Ludwig .

W zeszłorocznym turnieju finałowym w Hamburgu wysokie 5. miejsce zajęła Polska para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel . Nasi reprezentanci dwa tygodnie później wywalczyli w portugalskim Espinho złoty medal w kategorii do lat 23. W tym roku tytułu mistrza Starego Kontynentu U-23 w Kalingradzie będzie bronić jedynie Grzegorz Fijałek, gdyż Mariusz Prudel przekroczy granicę dopuszczalnego wieku. W zeszłym roku w turnieju pań w tej samej kategorii wiekowej triumfowały Rosjanki: Maria Bratkova oraz Evgenia Ukolova . Na najniższym stopniu podium uplasowała się polska para Katarzyna Urban i Joanna Wiatr , natomiast Monika Brzostek/Karolina Sowała ukończyły zawody na pozycji 7.

W zeszłym roku w Kalingradzie rozegrane zostały mistrzostwa Rosji w siatkówce plażowej.

źródło: inf. własna, volleyservice.ru