Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Sordyl: To była bardzo dobra gra

Mariusz Sordyl: To była bardzo dobra gra

AZS Olsztyn pokonał zespół Trefla Gdańsk 3:1 w kolejnym meczu PlusLigi. Poza pierwszym setem przewaga akademików była druzgocąca.

Po meczu trener olsztynian nie krył zadowolenia ze świetnej gry swoich podopiecznych. Nawet gdańszczanie byli pod dużym wrażeniem. Nowy trener Trefla, Jerzy Strumiło przyznał, że zespół z Warmii i Mazur nie dał pograć siatkarzom znad morza.

Mariusz Sordyl , trener AZS-u Olsztyn: – Bardzo się cieszę, że odnieśliśmy zwycięstwo za trzy punkty. Chłopaki zagrali świetne spotkanie. Jestem w szoku, bo spodziewałem się dobrej gry z naszej strony, a to była bardzo dobra gra i postawiliśmy ogromnie trudne warunki naszym rywalom. Ogromne brawa dla zawodników. W pierwszym secie graliśmy bardzo dobrze poza jednym elementem, poza atakiem, gdzie mieliśmy spore problemy. W kolejnych setach atak mieliśmy na zdecydowanie lepszym poziomie. Dwa tygodnie temu ponieśliśmy dotkliwą porażkę w Bełchatowie. Dzisiaj pokazaliśmy, że to już zostało zapomniane. Dzisiejsze trzy punkty wywalczyliśmy w trudnej walce na parkiecie. Duże słowa uznania dla wszystkich zawodników, a szczególnie dla Grześka Szymańskiego , który po tygodniu bez treningów zagrał bardzo dobre spotkanie .

Wojciech Grzyb , kapitan zespołu: – Bardzo się cieszymy ze zdobytych punktów. W ostatnim meczu doznaliśmy dosyć dotkliwej porażki i liczyliśmy, że uda nam się w kolejnym meczu podbudować. W Gdańsku nastąpiła zmiana trenera. Po takiej zmianie zazwyczaj zespół gra na dwieście procent możliwości i łatwo wtedy o porażkę. Tym bardziej się cieszę, że potrafiliśmy się zmobilizować i wygrać ten mecz. Trzy sety dosyć zdecydowanie. W pierwszym secie było widać, że zespół z Gdańska to jest zespół z dobrej półki ligowej i zwycięstwo nie będzie łatwe. Trzy kolejne sety były już jednak pod nasze dyktando .

Jarosław Stancelewski , kapitan Trefla Gdańsk: – W pierwszym secie walczyliśmy, a efektem tego był wygrany ten set. Później niby walczyliśmy i niby próbowaliśmy, ale nic nie wychodziło, poczynając od przyjęcia, kończąc na własnych, niewymuszonych błędach. Graliśmy bardzo słabo. Pogratulować drużynie przyjezdnej. Zagrali dobry mecz, a my nie umieliśmy się przeciwstawić i wynik końcowy jest zero punktów.