Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Takie rzeczy mówi się tylko w szatni

Krzysztof Stelmach: Takie rzeczy mówi się tylko w szatni

fot. archiwum

Krzysztof Stelmach do niedawna sam był czynnym zawodnikiem, dlatego bardziej niż punkt stracony w meczu z Politechniką bolała go postawa jego podopiecznych.

Podczas rozmowy z zawodnikami odnośnie meczu z Politechniką na pewno padnie kilka mocniejszych słów. Kto najbardziej zawiódł szkoleniowca ZAKSY? – Tego nie mogę powiedzieć. Dla mnie jak wygrywa, to wygrywa drużyna i jak przegrywa, to też drużyna. Owszem, mam pretensje, ale takie rzeczy mówi się tylko w szatni. Nigdy nie powiem nazwiska, kto zawinił, bo nie chcę wjeżdżać w „polską szkołę jazdy”, naszą mentalność, że najpierw znajdujemy winnego, a nie przyczynę takiego słabego, albo przegranego meczu – powiedział szkoleniowiec kędzierzynian.

Z drugiej strony siatki Stelmach zobaczył, to czego oczekiwał od swoich siatkarzy – dużą mobilizację i wolę walki. W szeregach warszawskiej drużyny gra Bartłomiej Neroj, kiedyś klubowy kolega Stelmacha w Skrze Bełchatów. Czy odkąd Bartek gra w Warszawie, szkoleniowiec kędzierzynian zauważył w jego grze postępy? – Bartek zdecydowanie zrobił postęp. Ma może jeszcze swoje małe niedociągnięcia, o których była mowa w Bełchatowie, żeby trzymał ręce przy wystawie wyżej, ale widać, że potrzebna mu była zmiana "klimatu". Nie chodzi o to, że on się źle czuł w Bełchatowie, ale ten chłopak musiał grać i jak gra to pokazuje, że jest pełnowartościowym zawodnikiem – przyznał. W tym momencie na twarzy Krzysztofa Stelmacha pojawił się mały uśmiech, pierwszy od chwili rozpoczęcia spotkania w Warszawie. – To tylko dlatego, że mówię o Bartku, a nie o mojej drużynie – dodał na koniec.

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved