Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Ciesielska: Za szybko uwierzyłyśmy

Katarzyna Ciesielska: Za szybko uwierzyłyśmy

O przyczynach porażki w ostatnim ligowym spotkaniu z Budowlanymi Łódź mówi Katarzyna Ciesielska, w ostatnich tygodniach pierwsza rozgrywająca polickiego Chemika.

Zagrałyście świetny mecz, ale nie zakończyłyście go zwycięstwem. Dlaczego?

Myślę, że to wynikało tylko i wyłącznie z własnych błędów, bo była szansa wygrać to spotkanie 3:0 albo 3:1. Niestety w środku seta uciekło nam gdzieś dwa, trzy punkty po łatwych błędach, szczególnie po atakach w aut albo słabszym przyjęciu. Mimo wszystko powinnyśmy być zadowolone z wyniku 3:2 bo to jest sukces.

Do połowy drugiego seta wszystko układało się znakomicie dla Chemika. Jednak po kilku błędach w przyjęciu chyba nerwy dały się we znaki.

Trochę wtedy z nas życiu uszło, ale potrafiłyśmy się podnieść w czwartym secie. Na tą chwilę taki wynik to dobry dla nas rezultat, chociaż myślałam, że urwiemy tego piątego seta.

W tie-breaku znów podniosłyście głowę, gdy trzeba było odrobić kilka punktów straty. W końcówce kibice uwierzyli w zwycięstwo.

My też uwierzyłyśmy, może nawet za szybko. Na początku prowadziłyśmy jednym punktem i przez jakiś czas to utrzymywałyśmy, ale znowu tak jak w poprzednich setach coś z nas uszło i własne błędy zdecydowały, że przegrałyśmy, a szkoda.

Na co w tym sezonie stać waszą drużynę?

Najpierw naszym celem było utrzymanie, a teraz miejsce w pierwszej szóstce. Myślę, że jak wygramy te spotkania, które są dla nas istotniejsze jak to z Budowlanymi to stać nas na czwórkę.

źródło: ligowiec.net