Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Nierówna walka w podwójnej dawce

III liga: Nierówna walka w podwójnej dawce

W miniony weekend ― 23–24.01 siatkarki Mosspartner Wieliczka rozegrały dwa spotkania ― na własnej hali z Muszynianką Muszyna oraz na wyjeździe z liderem rozgrywek III ligi małopolskiej drużyną Sandecji Nowy Sącz.

Przeciwnik przeciwnikowi nie równy – tym stwierdzeniem można podsumować oba mecze. Jak się wydawało, w piątkowym spotkaniu miały zagrać dwa zespoły, których poziom gry jest zbliżony. Drużyny Muszynianki Muszyny i Mosspartner Wieliczki walczyły w I rundzie o miejsce w pierwszej 6 najlepszych zespołów tego sezonu. Ostatecznie wieliczanki wyprzedziły swoje rywalki plasując się na 5 pozycji. Spotkanie rozegrane wtedy w Muszynie poprowadzone zostało pod dyktando gospodyń, które pokonały Mosspartner Wieliczka 3:1. Piątkowy wieczór zapowiadał więc zacięty pojedynek. As w rękawie w postaci własnej hali i kibiców tym razem należał do wieliczanek. Siatkarki w pełni wykorzystały ten fakt.Już pierwsze akcje wskazały na to, iż dyspozycja Muszynianki z poprzedniej rundy uległa zmianie. Początek pierwszego seta i prowadzenie Mosspartnera 9:1 były tego dowodem. Zespół gości nie mógł poradzić sobie z odbiorem, czego konsekwencją była niemożliwość wyprowadzenia skutecznej kontry. W późniejszych fragmentach ciężko było odrobić dużą stratę punktową i Muszynianka uległa gospodarzowi 25:21. W kolejnych partiach meczu sytuacja przyjezdnych przedstawiała się nieco gorzej: oddały zwycięstwo wieliczankom przegrywając 16:25 i 19:25.

Najwięcej punktów w tym spotkaniu przyniosła Mosspartnerowi zagrywka. Poszczególne zawodniczki doprowadzały nawet do 8-punktowej przewagi. Pozwalała ona na spokojną, bezstresową grę i wprowadzała dobrą atmosferę na parkiecie. Wieliczanki były rozluźnione, łatwiej było o precyzyjny odbiór, czy skuteczny i efektowny atak. Kibice mogli odetchnąć, ponieważ nie było charakterystycznych dla gry ich zespołu „przestojów”. Szybko, przyjemnie i skutecznie ― tak wyglądał pojedynek z punktu widzenia gospodarza.

Zupełnie inną sytuację przyniosło sobotnie spotkanie. Wieczorny pojedynek z zespołem, będącym niezmiennie od kilku kolejek liderem w tabeli, nie tylko zapowiadał się jako najtrudniejszy w tej rundzie, ale był takim w istocie. Sandecja Nowy Sącz nie przegrała do tej pory żadnego spotkania, tracąc zaledwie 7 setów na 52 rozegrane. Między byłym 2-ligowcem a resztą zespołów małopolskiej III ligi widać różnicę. W sobotę różnica ta była niestety dość rażąca. Odwróciła się sytuacja wieliczanek z poprzedniego spotkania.

Zespół Sandecji, choć w pierwszym secie doprowadzał do momentów równowagi punktowej i pozwolił rywalkom nawiązać równorzędną walkę, w pozostałych partiach spotkania szybko postawił kropkę nad „i”. Mimo, że przewaga gospodarza w pierwszej partii nie była tak widoczna (wieliczanki uległy 20:25), w miarę kolejnych akcji Mosspartner Wieliczka radził sobie coraz gorzej. Nie pomogła ani zagrywka, w której punkty nadrabiała była zawodniczka Sandecji, grająca w tym sezonie w barwach Mosspartner – Małgorzata Wyporska, ani kilka skutecznych bloków, ani nawet starania Małgorzaty Żyły na siatce i w obronie. Wieliczanki nie grały na miarę swoich możliwości. Sandecja jako doświadczony zespół nie pozwoliła „wyrwać sobie” nawet seta.

1:1 to bilans spotkań drużyny Mosspartner Wieliczka z minionego tygodnia. Udało się pokonać równorzędny zespół Muszynianki – który pozwolił na bezwzględną dominację wieliczanek, nie udało się natomiast powalczyć jak równy z równym z Sandecją Nowy Sącz, która najprawdopodobniej wraz z zespołem, który zajmie 2 miejsce w tabeli wystąpi w tym sezonie w barażach o II ligę. W kolejnym spotkaniu wieliczanki zmierzą się z trudnym przeciwnikiem – Jedynką Tarnów. Dokładnego terminu jeszcze nie ustalono.

W spotkaniach w barwach Mosspartner Wieliczka wystąpiły:

Małgorzata Wyporska, Joanna Olchawska, Karina Dobrowolska, Małgorzata Żyła,Monika Antos, Paulina Kerep, Agnieszka Woźniak, Sabina Noga, Karolina Leśniak, Katarzyna Młynarczyk, Izabela Bałucka, Katarzyna Świeży – środkowe

Katarzyna Szpiłyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved