Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Zwycięstwo radomskich akademiczek

II liga: Zwycięstwo radomskich akademiczek

Siatkarki Politechniki Radomskiej stanęły na wysokości zadania. Z powodu epidemii grypy, w ostatnim czasie kadra Aleksandra Klimczyka została zdziesiątkowana.

Trudno było mówić o systematycznych treningach. Mimo wspomnianych kłopotów akademiczki odniosły bardzo ważne, wyjazdowe zwycięstwo w Ostrołęce.

Chorowało kilka podstawowych zawodniczek. Epidemia grypy „dopadła” również samego trenera. Z góry było wiadomo, że mecz w Ostrołęce dla akademiczek będzie więc trudną przeprawą. I choć wynik może sugerować zupełnie co innego, tak też było.Podopieczne Aleksandra Klimczyka rozpoczęły bardzo dobrze. W trzecim secie wyraźnie już opadły z sił. – Z każdą piłką widać było coraz większe zmęczenie – podkreślał Karol Ratyński, kierownik i trener odnowy biologicznej radomskiej drużyny. Siatkarki z Ostrołęki wykorzystały słabość drużyny AZS-u. W kolejnej partii, po emocjonującej końcówce, ponownie górą były akademiczki. Po ostatnim gwizdku arbitra, Karol Ratyński nie miał wątpliwości. – Wygraliśmy ten mecz ostatkiem sił – zapewniał. – Teraz z zaciekawieniem oczekiwać będziemy na wyniki innych spotkań. Sytuacja w grupie trzeciej II ligi naprawdę jest ciekawa. Wiele może jeszcze się wydarzyć… – powiedział Karol Ratyński.

Dodajmy, w drużynie AZS zabrakło Anny Gnyś, która w sobotni wieczór bawić będzie się na studniówce.

Nike Ostrołęka – AZS Politechnika Radomska 1:3

(20:25, 16:25, 26:24, 23:25)

Skład:

AZS: Majkusiak, Dobosz, Januszewska, Nadziałek, Tracz, Klat, Pluskota (libero) oraz Plutka, Pasieczna, Rzeźnik, Kucharska.

Zobacz również:

Tabela i wyniki 16. kolejki II ligi kobiet

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved