Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Zabrakło liderów

I liga: Zabrakło liderów

Punkty, które można było zdobyć w Jaworznie, przeszły Pronarowi koło nosa. - Jakoś te ostatnie wyjazdowe mecze układają się bardzo podobnie - mówi trener Blomberg.

Wszystkie przegrywamy po 1:3 a w czwartym secie mamy zacięte końcówki, które kończą się dla nas nieszczęśliwie – mówi „Współczesnej” trener Pronaru Paweł Blomberg.

Ostatecznie zagrał chorujący ostatnio Piotr Niemiec. Hajnowski atakujący spisał się na środku siatki bardzo dobrze godnie zastępując kontuzjowanego Michała Jaskulskiego. Niestety, tym razem zawiedli liderzy zespołu. Przez dwa pierwsze sety nie szło przyjmującym: Rafałowi Matusiakowi i Sebastianowi Wójcikowi. Gorzej niż zwykle grę prowadził również Konrad Woroniecki.Całą trójkę wymienili Daniel Saczko, Artur Żyliński i Bartosz Zrajkowski. Swoje robił dotychczas osamotniony w ataku Marcin Kozioł. Oblicze Pronaru diametralnie się odmieniło. Goście łatwo wygrali trzecią partię, a w czwartej prowadzili 8:3. Potem jednak stracili przewagę.

Po zmianach było więcej determinacji i ambicji. Szkoda, że nie udało się korzystnie rozstrzygnąć czwartego seta. W końcówce dwa asy wyszły Danielowi Wilkowi z Jaworzna, a sędzia odgwizdał nam błąd ustawienia – opowiada Blomberg.

Przy stanie 25:24 gospodarze postawili skuteczny blok na Żylińskim, wykorzystując meczbola i zdobywając komplet punktów.

Dla Pronaru porażka oznacza znalezienie się w strefie miejsc 7.-10. Zespoły z tych pozycji zagrają fazę play off o utrzymanie w I lidze. „Traktory” chcą jak najszybciej wrócić na bezpieczne lokaty.

Liczę, że 12 punktów powinno zapewnić nam miejsce w pierwszej „szóstce”. Musimy bezwzględnie wygrać najbliższy mecz u siebie z Orłem Międzyrzecz. Potem, również w Hajnówce, z SMS-em Spała i Gwardią oraz wyjazdowy z AZS-em Nysa. Albo będziemy walczyć, albo skażemy się na fazę play off, w które wszystko może się zdarzyć – kończy Paweł Blomberg.

MCKiS Energetyk Jaworzno – Pronar Parkiet Hajnówka 3:1

(25:17, 25:21, 15:25, 26:24)

Skład:

Pronar Parkiet: Woroniecki, Matusiak, Niemiec, Kozioł, Staniewski, Wójcik, Knasiecki (libero) oraz Żyliński, Zrajkowski, Saczko

*Autor – Miłosz Karbowski

Zobacz również:

Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved