Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Torunianki lepsze od uczennic z Sosnowca

I liga: Torunianki lepsze od uczennic z Sosnowca

Po czterech dotkliwych porażkach z rzędu siatkarki I-ligowego zespołu Budowlanych Toruń wreszcie wygrały. We własnej hali pokonały 3:1 SMS PZPS Sosnowiec.

Tylko zwycięstwo z najlepszymi w Polsce juniorkami przedłużało nadzieje na miejsce w czołowej czwórce po rundzie zasadniczej. Torunianki zdały egzamin, choć nie ustrzegły się błędów. Dwa pierwsze sety były formalnością. Przewaga Budowlanych była bardzo wyraźna. Dobry mecz grała Karolina Filipowicz , która na pozycji rozgrywającej szybko zmieniła Judytę Szulc . Nie do zatrzymania były w atakach ze skrzydeł Natalia Krawulska i kolejna zmienniczka Sandra Cabańska .

Problemy rozpoczęły się w trzecim secie. SMS w połowie uzyskał kilka punktów przewagi, blokując m.in. dwa ataki z rzędu Mai Soi . Kryzys powtórzył się w ostatnim secie, gdy torunianki po szybkim prowadzeniu 15:8, pozwoliły rywalkom zdobyć 7 punktów z rzędu i wyrównać. W decydującym fragmencie ponownie punktowały Cabańska z Krawulską.

Ważne są trzy punkty, choć martwią mnie przestoje w grze w trzecim secie. Nie powinniśmy sobie na to pozwolić. Musimy na najbliższych treningach popracować nad koncentracją i konsekwentnym dążeniem do celu, bo to nie pierwszy mecz, w którym nagle poziom naszej gry się załamuje – przyznała trener Openchowska .

Radość ze zwycięstwa popsuła kontuzja Agnieszki Sikorskiej . Reprezentantka Polski juniorek w drugim secie nieszczęśliwie upadła i doznała urazu kolana. Szczegółowe badania zostaną wykonane w poniedziałek, ale niewykluczone, że siatkarka w tym sezonie już nie wróci do składu.

Budowlani Toruń – SMS PZPS Sosnowiec 3:1

(25:15, 25:16, 22:25, 25:19)

Skład:

Budowlani : Soja, Sikorska, Matusowa, Szulc, Wiśniewska, Krawulska i Januszewska (libero), Filipowicz, Cabańska, Kowalska