Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Horror z happy endem dla łodzianek

I liga: Horror z happy endem dla łodzianek

Aż pięciu setów potrzebowały siatkarki Organiki Budowlani Łódź, by pokonać w Policach szóstego w tabeli I ligi Chemika. Dzięki temu nadal przewodzą w tabeli.

Trzynaste ligowe zwycięstwo nie przyszło łodziankom łatwo. – Wręcz wydarliśmy je gospodyniom – mówi menedżer Organiki Budowlani, Marcin Chudzik . – To był nasz najcięższy mecz w tym sezonie. Gdyby nie bardzo waleczna postawa drużyny i świetna gra Gosi Niemczyk, pewnie wracalibyśmy do Łodzi w gorszych nastrojach .

Liderki tabeli długo nie mogły przyzwyczaić się do wąskiej i specyficznej hali oraz głośnego dopingu kibiców. Pierwszego seta przegrały do 22. W drugiej partii ich grę odmieniła Marta Wankiewicz i tym razem górą były podopieczne Jacka Pasińskiego . Drugiego seta wygrały łatwo (25:17), ale w trzeciej odsłonie gra znów toczyła się punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały łodzianki. To jeszcze nie był jednak koniec emocji, bo do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Przypominał prawdziwy horror – mówi Chudzik. – Dobrze, że z happy endem .

Chemik Police – Organika Budowlani Łódź 2:3

(25:22, 17:25, 21:25, 25:23, 14:16)

Skład:

Organika: Pluta, Jasińska, Niemczyk, Wołoszyn, Wiśniewska, Jaszewska, Ciesielska (libero) oraz Wankiewicz, Jóźwicka