Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Edyta Kucharska: Razem dokonałyśmy wielkiej sprawy

Edyta Kucharska: Razem dokonałyśmy wielkiej sprawy

fot. archiwum

Drużyna Farmutilu Piła awansowała do dalszej fazy Ligi Mistrzów, w której zmierzy się z Foppapedretti Bergamo. Edyta Kucharska uważa, ażeby wygrać ten mecz trzeba stanąć na wyżynach swoich umiejętności. Zespół z Piły czeka teraz wiele ważnych meczy.

Rozpoczynając chciałbym pogratulować wygranej z Sirio Perugia i awansu do dalszej fazy rozgrywek Ligi Mistrzyń. Co było kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu?

 

Edyta Kucharska : Gratulacje jak najbardziej zasłużone. Zwycięstwo dało nam awans, a kluczem była wielka determinacja do upragnionego celu. Razem dokonałyśmy wielkiej sprawy, z czego czujemy nie małe zadowolenie. 

W kolejnej fazie Ligi Mistrzyń spotkacie się z Foppapedretti Bergamo. Co może Pani powiedzieć o tym przeciwniku?

 

Na wyniki losowania nie mieliśmy wpływu, nie narzekamy a nawet cieszymy się z takiego obrotu sprawy. To godny rywal i wymagający, będziemy musiały stanąć na wyżyny swoich umiejętności by go pokonać. Na pewno nie zabraknie nam woli walki, stać nas na sprawienie sobie i innym miłej niespodzianki.

 

Na początku sezonu zarówno w Lidze Mistrzyń jak i PlusLidze Kobiet nie szło wam najlepiej, czym było to spowodowane?

 

Stworzono nowy zespół, nastąpiły nie małe zmiany, co wymagało czasu by drużyna mogła się "dopasować". Stąd na początku były takie a nie inne wyniki. Na pewno nie było nam z tym dobrze, ale musiałyśmy cierpliwie pracować, wytrwale czekać na lepsze chwile dla nas. Czas działał na naszą korzyść!

 

Przed wami spotkanie z Calisią Kalisz. Czego oczekujecie po tym meczu?

 

Chcemy pokonać ten zespół zdecydowanie. Ale zdajemy sobie sprawę, że Calisia postawi nam nie łatwe warunki. Zwłaszcza, ze grają na własnym terenie.

 

Na trenera Reprezentacji Polski Siatkarek zostały wybrany Jerzy Matlak. Jak Pani ocenia ten wybór?

 

Na pewno jest to trener, który w swojej karierze trenerskiej ma nie mało sukcesów. Posiada dużą wiedzę na temat siatkówki i doświadczenie, które może zaprocentować w jego pracy z reprezentacją. Jeśli wszystko ułoży się tak, jak powinno to jestem spokojna o sukcesy naszej reprezentacji.

 

W lidze wyraźnie prowadzi BKS Aluprof Bielsko-Biała, natomiast drużynę drugą i piątą dzieli 5 punktów, co oznacza, że do końca fazy zasadniczej będzie trwała walka o jak najlepszą pozycję. Dodaje to uroku lidze. Jak to wygląda z siatkarskiego punktu widzenia?

 

My musimy patrzeć na swoją grę, na to by jak najlepiej zakończyć w tabeli rundy zasadniczej. Druga runda zawsze jest ciekawsza, bardziej emocjonująca, bo każdy walczy i zdaje sobie sprawę, jakie ma znaczenie zajęcie dobrej pozycji w tabeli. Dzięki temu fajniej się ogląda takie mecze a i poziom gry się podnosi.

 

Dziękuję bardzo. Życzę samych wygranych meczów zarówno w Lidze Mistrzyń, jak i PlusLidze Kobiet.

 

Dziękuję.

 

*rozmawiał Wojciech Kiełbasiński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved