Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Zwycięstwo Itasu, porażka Lube

Serie A: Zwycięstwo Itasu, porażka Lube

W 6. kolejce rundy rewanżowej Itas Trentino łatwo pokonał Framasilem Pineto. Lube Macerata nie miała tyle szczęścia. Podopieczni Ferdinanda De Giorgi przegrali 2:3 z Marmi Verona.

Zespół mistrza Włoch dominował na boisku od początku spotkania. Pierwsze dwa sety podopieczni Radostina Stoytcheva wygrali gładko – do 20 i do 16. Dopiero w trzeciej odsłonie walka się wyrównała. Framasil prowadził nawet 21:19, ale gracze z Trento w porę wrócili do gry. Wygrali tę partię 25:22 i w całym meczu 3:0.

Niestety, nie mogliśmy w tym meczu nacieszyć oczu grą Polaków – Łukasz Żygadło pojawił się na boisku jedynie w drugim secie, a Michała Winiarskiego w ogóle nie było w meczowym składzie.

Framasil Pineto – Itas Diatec Trentino 0:3

(20:25, 16:25, 22:25)

Framasil: De Oliveira, Hietanen, Fantin, Vicini (libero), Sborgia, Lampariello (libero), De Gennaro Leme, Rodrigo, But, Fabroni, Vigilante

Itas: Kaziyski, Segnalini (libero), Birarelli, Zygadlo, Della Lunga, Vissotto Neves, Grbic, Garcia Pires Ribeiro, Bari (libero), Piscopo

Macerata niespodziewanie przegrała w tie-breaku z drużyną z Werony. Przegrała, choć prowadziła już 8:10 w piątym secie. Jednak gospodarze doprowadzili do wyrównania i wygrali do 13.

Sebastian Świderski zdobył dla swojego zespołu najwięcej, bo aż 19 punktów – w tym 17 atakiem, oraz po jednym blokiem i zagrywką. Polak atakował ze skutecznością 47%, a w przyjęciu zanotował na poziomie 50% (pozytywne) i 36% (perfekcyjne)

Marmi Lanza Verona – Lube Banca Macerata 3:2

(20:25; 25:17; 25:21; 17:25; 15:13)

Verona: Latelli (libero), Parodi, Popp, Sottile, Colaci, Lasko, Dehne, Szabo, Volpini (libero), Maric, Semenzato, Bontje.

Mecerata: Lebl, Vermiglio, Bartoletti, Snippe, Saraceni, Martino, Monopoli, Corsano, Santana, Świderski, Podrascanin.