Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Zdecydowana wygrana Skry Bełchatów

PlusLiga: Zdecydowana wygrana Skry Bełchatów

W starciu PGE Skry z Resovią Rzeszów lepsi okazali się bełchatowianie, pokonując rywala 3:0. Triumf pozwolił umocnić się mistrzom Polski na 1. miejscu w tabeli.

Seta i mecz rozpoczął dynamicznym atakiem Mariusz Wlazły , a chwilę później skutecznie po palcach piłkę wybił Antiga i było już 2:0. Pierwszy punkt Resovia zdobyła po autowej zagrywce Plińskiego , ale w następnej akcji ponownie skutecznie atakował Wlazły . Na prowadzenie swój zespół wyprowadził Oivanen , który najpierw skutecznie zaatakował, a później posłał dwa asy – 3:4. Od tego momentu rozpoczyna się seria Skry. Błąd na zagrywce Oivanena , punktowy atak Wlazłego , dwa błędy rzeszowian w ataku i as Antigi , dały Skrze prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej aż 8:4. W następnych akcjach dominują dwaj zawodnicy. Oivanen po stronie Resovii, Murek po stronie Skry. Dawid skutecznie obija blok rywala, a Mikko oprócz dobrych ataków popełnia błędy, co daje bełchatowianom prowadzenie 11:6. Na sześć oczek przewagi wyprowadza swój zespół Mariusz Wlazły , który świetnie atakuje na potrójnym bloku. W tym momencie o czas prosi Ljubo Travica . Po skutecznym obiciu bloku przez Murka jest 13:7. Dwie kolejne piłki wygrywają goście, jednak po błędzie Wiki , który atakuje w taśmę jest 14:9. Pierwszą długą akcję wygrywają rzeszowianie, a kończy ją Gierczyński . Chwilę później świetnie atakuje Murek , a po autowej zagrywce Oivanena , obie drużyny schodzą na drugą przerwę (16:12). Po niej kiwką popisuje się Hernandez , ale znowu skutecznie atakuje Murek . Przewaga Skry maleje do dwóch punktów po świetnym zbiciu Wiki i pomyłce w ataku Wlazłego . O czas zmuszony jest prosić Castellani (17:15). Po nim jego drużyna ponawia akcję do Wlazłego , a ten tym razem zbija skutecznie, a chwilę później zagrywa potężnie, umożliwiając zdobycie punktu z piłki przechodzącej Dawidowi Murkowi . Po raz kolejny po błędzie swojego kolegi, akcję kończy Wlazły , dając drużynie 20. punkt. Zagrywka w aut Wiki , daje „oczko” bełchatowianom (21:17). Trzy kolejne akcje to gra rzeszowian. Dobrze zbija Gierczyński , w aut zagrywa Perłowski , a po ostrym skosie kończy Oivanen . Dwa punkty straty podopieczni Travicy mają po autowym ataku Możdżonka (22:20). Jednak po popsutej zagrywce Oivanena i asie Antigi , bełchatowianie mają pierwszą piłkę setową. Travica prosi o czas. Po nim piłkę kończy Gierczyński , ale już w następnej akcji skuteczny jest Możdżonek , który kończy seta wynikiem 25:21.

Druga partia rozpoczyna się do bloku na Gierczyńskim . Szybko wyrównuje jednak Hernandez , dynamicznie atakując ze środka. Na pierwsze prowadzenie w meczu rzeszowianie wychodzą po punktowym zbiciu Gierczyńskiego z piłki przechodzącej. Do remisu doprowadza Wlazły , a dwie kolejne akcje, to dwa bloki (na Gierczyńskim i Oivanenie). Skuteczny atak Hernandeza zmniejsza prowadzenie bełchatowian (4:3), ale w następnej akcji ponownie działa blok Skry – 5:3. Kolejne akcje to wymiana bloków na atakujących, ale po skutecznym zagraniu Murka i błędzie Ilicia , to Skra schodzi na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem (8:5). Kolejny błąd Ilicia i kiwka Murka sprawia, że przewaga bełchatowian rośnie (10:5). W drużynie gości następuje zmiana. Za Gierczyńskiego wchodzi Łuka . Chwilę później wprowadzony zawodnik kończy piłkę przechodzącą. Trzy punkty przewagi bełchatowian cały czas się utrzymują. Świetnie w obronie gra Wlazły . Straty udaje się zmniejszyć do dwóch punktów po błędzie dotknięcia siatki przez Falaskę (12:10). Upragniony remis rzeszowianie uzyskują po punktowym ataku Oivanena – 14:14. Wymiana punkt za punkt trwa do drugiej przerwy, na której minimalnie lepsi są gospodarze. Na dwa oczka przewagi siatkarze Skry wychodzą po autowej zagrywce Wiki (18:16), a kolejny punkt podarowany przez siatkarzy Resovii daje im trzecie oczko przewagi – 19:16. Wymiana popsutych zagrywek nic nie zmienia. Dopiero skuteczny atak Łuki zmniejsza przewagę do dwóch oczek – 20:18. Na parkiecie pojawia się Michał Bąkiewicz , który zmienia Dawida Murka . Bełchatowianie wygrywają długą akcje, ale szybko odpowiada na to zagranie Łuka . Ze środka świetnie zbija Możdżonek , a 23. punkt bełchatowianom daje Antiga , który wykorzystuje piłkę po obronie nogą Bąkiewicza . O czas prosi Travica . Piłkę setową Skra ma po ataku w pół siatki Oivanena . Autowa zagrywka Falaski sprawia, że podwójną zmianę przeprowadza szkoleniowiec Resovii. Za Hernandeza wchodzi Woicki , a za IliciaPapke . Po skutecznym ataku Wiki o czas prosi Castellani – 24:21. Zaraz po nim w siatkę zagrywa Woicki . Seta wygrywają bełchatowianie, 25:21.

Trzecią odsłonę od popsutej zagrywki rozpoczyna Marcin Wika . Długa akcja wygrana przez rzeszowian daje remis, po 1. Po świetnym ataku Wlazłego , dwóch błędnych zbiciach Łuki , Skra prowadzi już 4:1. Za Ilicia pojawia się Woicki . Skutecznie atakuje Hernandez , ale piąty punkt bełchatowianie dostają za darmo, po błędzie Oivanena w ataku – 5:2. Po bloku świetnie atakuje Łuka , ale chwilę później psuje zagrywkę. Piłka po obronie Antigi wpada w boisko, tym samym daje Skrze kolejny punkt – 7:3. Dwa kolejne „oczka” zdobywają rzeszowianie. Najpierw błąd na zagrywce popełnia Możdżonek , a później świetnie atakuje Wika . Na pierwszą przerwę z prowadzeniem schodzą bełchatowianie, po zbiciu Murka – 8:5. Castellani decyduje się na zmianę. Za Plińskiego wchodzi Heikkinen . Przejście linii trzeciego metra przez Oivanena i as Wlazłego daje Skrze pięć „oczek” przewagi (10:5). O czas prosi Travica . Odnosi to dobry skutek. Na zagrywce myli się Wlazły , Falasca nadziewa się na blok, a atakujący Skry zostaje zablokowany. Przewaga Skry to już tylko dwa punkty – 10:8. Szybko swój błąd naprawia Wlazły , atakując nad blokiem. Po autowej zagrywce Heikkinena jest 12:10. Jeden punkt straty do Skry, rzeszowianie mają po ataku Wiki – 12:11. Siedem punktów z rzędu zdobywają bełchatowianie. Najpierw w siatkę wpada Oivanen , później zostaje zablokowany, przechodzącą piłkę kończy Możdżonek , w aut atakuje Oivanen , a na blok nadziewa się Wika (17:11). O czas prosi Travica . Po nim na zagrywce ręki nie zwalnia Falasca , serwując asa. Serię Skry przerywa skuteczny atak Hernandeza . Dwie kolejne akcje to błąd i punkt Oivanena (20:13). W aut atakuje Murek , w siatkę zagrywa Łuka , a dwa skuteczne ataki młodego Fina, zmniejszają przewagę Skry do pięciu punktów – 21:16. Murek atakuje skutecznie, a as serwisowy Mariusza Wlazłego umacnia bełchatowian w walce o komplet punktów – 23:16. Pierwszą piłkę setową ekipa Castellaniego ma po autowej zagrywce Woickiego . Ostatnia akcja w meczu należy do Stephana Antigi . Mistrz Polski wygrywa z Resovią w ostatnim secie 25:18, a w całym meczu 3:0.

MVP spotkania został wybrany Mariusz Włazły .

Skra Bełchatów – Resovia Rzeszów 3:0

(25:21, 25:21, 25:18)

Skra Bełchatów: Wlazły, Pliński, Murek, Falasca, Antiga, Możdżonek,Gacek (libero) oraz Bąkiewicz, Heikkinen, Kurek

Resovia Rzeszów: Gierczyński, Oivanen, Wika, Perłowski, Hernandez, Ilić, Ignaczak (libero) oraz Papke, Łuka, Woicki