Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jerzy Strumiło: Musimy się skupić na naszej półce

Jerzy Strumiło: Musimy się skupić na naszej półce

fot. archiwum

W sobotnim meczu Trefla Gdańsk z AZS Olsztyn na ławce trenerskiej gospodarzy zadebiutował Jerzy Strumiło. Po spotkaniu trener gdańszczan podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi m.in. przebiegu spotkania, drużyny i jej celów.

O meczu:

Trafiliśmy dziś na bardzo trudnego przeciwnika, który w trzech setach absolutnie nie pozwolił nam się rozwinąć. Wypunktowali wszystkie nasze błędy, wykorzystali słabości. We wszystkich elementach byli lepsi od nas – od zagrywki, przez świetne wystawy, skuteczne ataki, po blok. W pierwszym secie zabrakło im siły ataku, ale od drugiego seta była to gra do jednej bramki, pojedynek świetnego zespołu, można powiedzieć, że klasy światowej, ze słabą drużyną. Przyczyn naszej gry należy szukać gdzieś w przeszłości. Natomiast trzeba jasno powiedzieć, że to Olsztyn dzisiaj nie dał nam pograć. Rywale pokazali kilka takich zagrań, jakich część moich zawodników w życiu nie widziała. W trzech ostatnich setach to nie my przestaliśmy walczyć, to Olsztyn odebrał nam wszystkie nasze atuty i ochotę do gry. Nie ma co winić chłopaków, że w pewnym momencie opadły im ręce. Gdy ktoś przegrywa siódmy mecz z rzędu, to naprawdę nie ma się co dziwić

O zespole:Dzisiaj jestem pierwszy raz z zespołem, czuję tak samo jak chłopaki gorycz tej przegranej, dość dotkliwej. Pierwszy raz widziałem zawodników na meczu. Wiem, co na dzień dzisiejszy jest przyczyną problemów i wiem, co trzeba zrobić, że by i w środę i w sobotę zagrać dobry mecz. Od drugiego seta usiadłem na ławce nie dlatego, że nie wierzyłem w wygraną. Ale uważam, że w sytuacji gdy zespół jest kompletnie zagotowany, to nie ma sensu żebym stał, bo to bardziej przeszkadza niż pomaga. Mogłem spokojnie obserwować zawodników, jak reagują w trudnych sytuacjach, skąd się bierze ten dziwny, apatyczny stan. Próbowałem też na bieżąco z chłopakami rozmawiać, jak widzą swoją rolę. Tych rzeczy nie da się zrobić stojąc przy linii. Dzisiaj to nie pomogło, ale to wynika z tego, że graliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem .

 

O liderze:

Dzisiejszy mecz pokazał, że jedynym zawodnikiem, który obecnie może być liderem i pociągnąć ten zespół jest Bruno Zanuto . Tylko on w trudnych i nerwowych sytuacjach nie gotuje się i dobrze gra. Chciałabym, żeby to on panował nad całością, bo lidera brakuje wyraźnie. Teraz tylko muszę przekonać pozostałych zawodników, żeby się temu podporządkowali. Dzisiaj dokonywałem wielu zmian, żeby przekonać się, na kogo mogę liczyć i wiem już, którzy to są zawodnicy .

O Janicu:

Bojan Janic być może zagra już w Radomiu. Wrócił do nas trzy dni temu, trenuje ogólnorozwojowo. Jeśli sprawdzi się ruchomość barku i wszystko będzie w porządku, będziemy liczyć na jego pomoc. Myślę, że dzisiaj Bojan, nawet w średnio normalnej formie, na pewno by pomógł .

O taktyce i celach:

Musimy zdecydowanie przejść na taktykę meczową, ponieważ teraz, w momentach trudnych, nie mamy odpowiedzi na pierwszy błąd, nie mamy pomysłu, jak uniknąć kolejnej straty punktu. Dotychczas trenowaliśmy ogólnorozwojowo i pracowaliśmy nad techniką, teraz trzeba popracować nad taktyką dla pierwszej szóstki. Ten zespół kompletnie nie ma nawyków, nie mamy odpowiedzi, gdy przeciwnik zatrzyma jedno czy drugie skrzydło. Jest to praca głównie dla wystawiacza, to on decyduje do kogo zagrać w takim momencie. Jestem jednak przekonany, że za tydzień ten zespół będzie grał dobrze, a za tydzień bardzo dobrze. Natomiast musimy wybić sobie z głowy konkurowanie w tym roku z zespołami klasy Olsztyna. Musimy się skupić na naszej półce. W środę gramy mecz pucharowy z Bydgoszczą, która jest zespołem w naszym zasięgu. Nie wiem, jaki będzie wynik, ale jestem pewien, że zagramy dobry mecz. Nie będzie już żadnego sprawdzania składu. Chcemy ten mecz wygrać, choć oczywiście nie mogę tego obiecać. Zdajemy też sobie sprawę, jak wiele może nam dać zwycięstwo w tym spotkaniu .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved