Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zacięty pojedynek w Pile

II liga: Zacięty pojedynek w Pile

Siatkarze Jokera Piła po bardzo zaciętym pojedynku okazali się lepsi od Morza Bałtyk Szczecin. Zwycięstwo pozwoliło pilanom umocnić się na fotelu lidera.

Już przed meczem wiadomo było, że walka będzie toczyła się o każdą piłkę. Szczecinianie chcieli zrewanżować się za przegraną z Jokerem przed własną publicznością, zaś pilanie liczyli na przerwanie złej passy, bowiem w dwóch ostatnich pojedynkach zaliczyli dwie nieoczekiwane porażki. Podopieczni Zdzisława Gogola mimo porażki utrzymali drugą lokatę w tabeli.

Pierwszy set był wyrównany, lecz ostatecznie padł łupem gospodarzy. Druga partia zakończyła się zwycięstwem gości i w meczu był remis 1:1. W trzeciej odsłonie wyraźną przewagę mieli siatkarze szczecińskiego Morza i dzięki temu wyszli na prowadzenie 2:1. Dość nieoczekiwanie dla podopiecznych Zdzisława Gogola pojawiła się szansa wywiezienia kompletu punktów z „jaskini lwa”, a Jokerowi zaczęło w oczy zaglądać widmo trzeciej porażki z rzędu. Jednak pilanie w dwóch kolejnych setach udowodnili, że są bardzo doświadczoną drużyną zasłużenie znajdującą się na prowadzeniu w grupie 1, bowiem te odsłony padły ich łupem i szczecinom pozostało obejść się smakiem zwycięstwa.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, typowy mecz walki, w którym obie ekipy popełniały masę błędów – mówi trener Morza Zdzisław Gogol. – Początek pierwszego seta troszkę przespaliśmy i nie daliśmy rady już dogonić przeciwników. Drugi i trzeci set to głównie świetna gra w ataku Sylli i Kulikowskieo , co dało nam spokojne wygrane. W czwartej partii zabrakło nam trochę koncentracji i chyba wiary, aby wygrać z nimi 3:1 – opowiada szkoleniowiec.

Joker Piła – Morze Bałtyk Szczecin 3:2
(25:22, 22:25, 18:25, 25:20, 15:12)