Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Pięć setów w Krośnie

II liga: Pięć setów w Krośnie

Mecz pomiędzy siatkarzami Krosna a raciborskim AZS'em rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem z powodu utrudnień jakie spotkały gości na autostradzie. Mimo to, obie drużyny rozegrały emocjonujące pięciosetowe spotkanie.

Pierwszy set rozpoczął się od błędów ekip w zagrywce. Piłka raz za razem lądowała albo w siatce, albo daleko za linią końcową boiska. Przy stanie 8:7 dla PWSZ’tu padła siedmiopunktowa seria gospodarzy, której młodzi zawodnicy z Raciborza nie zdołali już odrobić, przegrywając seta do 22.

Kolejna partia była bardziej wyrównana, żadna z ekip nie pozwoliła przeciwnikowi odskoczyć na więcej niż na dwa oczka. Przy prowadzenie gości 10:8, atak Karola Galińskiego pierwszy sędzia ocenił jako autowy, choć liniowy trzymał chorągiewkę skierowaną w boisko. Trener Witold Galiński demonstracyjnie rzucił swoją tabliczką o parkiet nie zgadzając się z decyzją arbitra. Za co został ukarany żółtą kartką. I na tablicy widniał kolejny remis. Gospodarze objęli dwupunktowe prowadzenie w końcówce, jednak trzy kolejne punkty padły łupem "Rafakowców" po ataku Karola Galińskiego , podwójnym bloku Pawła Cieślara z Marcinem Gonsiorem , natomiast trzeci punkt podarował gościom były zawodnik Raciborskiego AZS’u Jonasz Biegun – posyłając piłkę na aut. W kolejnej akcji Aleksander Galiński "wyczyścił" siatkę Krystianowi Lipcowi , który atakując po prostej zapisał 22 oczko na konto swojego zespołu. 24 punkt wpadł raciborzanom po skutecznym bloku pary Kawka-Gonsior . Seta zakończył kolejnym autowym atakiem Jonasz Biegun .

Przy remisie 1:1 mecz rozpoczął się od nowa. Obie ekipy miały jeszcze szansę na wywalczenie kompletu punktów. W trzeciej odsłonie gospodarze oddali raciborzanom 6 oczek z zagrywki, trener raciborzan wpuścił na zagrywkę Mikołaja Siedloka , który na wejściu zdobył asa serwisowego dla swojej drużyny. Punkty bezpośrednio z zagrywki zdobył także w tym secie Karol Galiński i Krystian Lipiec . Dwie kolejne akcje to skuteczne bloki (P. Cieślar – A. Galiński , K. Galiński – B. Kawka ) AZS wygrywając tego seta wyszedł na prowadzenie w meczu 2:1.

Początek czwartego seta nie wskazywał tak wysokiego zwycięstwa siatkarzy z Krosna, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę (13:9, 16:9). Swoją dobrą grą i mniejszą liczbą błędów PWSZ zdemolował raciborska ekipę pozwalając na zdobycie zaledwie 14 punktów.

Rozstrzygający, piąty set to gra punkt za punkt. Przy zmianie stron gospodarze prowadzili 8:6. Kolejne akcje to skuteczne ataki obu drużyn. 14 oczko Krosno zdobyło mocnym atakiem ze środka. Piłkę meczową obronił Krystian Lipiec atakując po prostej obijając blok rywali. Seta i mecz zakończył kolejny skuteczny atak gospodarzy który w całym meczu pokonali młodą drużynę z Raciborza 3:2.

PWSZ Karpaty Krosno – KS AZS RAFAKO Racibórz 3:2

(25:22, 21:25, 22:25, 25:14, 15:13)

Skład:

Fafako : Lipiec, Cieślar, A.Galiński, K.Galiński, Kawka, Gonsior, Michalak (libero) oraz Jajus, Otlik, Szafirski i Siedlok

Po meczu powiedzieli:

Witold Galiński (trener AZS Racibórz): – Cieszę się, że chłopcy powalczyli, do pełni szczęścia brakowało wyniki 3:2 ale dla nas. Wpływ na postawę moich zawodników miały na pewno długie, męczące podróże. W pełni zdrów miałem tylko dwóch zawodników, reszta powoli dochodzi do siebie po kontuzji albo po chorobie. W meczu zabrakło nam najbardziej skutecznego bloku na lewym skrzydle. Ale i tak się cieszę, że walczyli do ostatniej piłki.

Bartosz Kawka (środkowy AZS): – Najważniejsze są końcówki, a w tym meczu je przegrywaliśmy. W ostatnim secie o naszej przegranej zadecydowały niuanse. Teraz zagramy u siebie. Kraków to dziwny przeciwnik. Nie możemy dopuścić, żeby się rozegrali. Jak siądzie im gra to mogą być niebezpieczni .