Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Gładkie zwycięstwo PRO KON STAL Piasta Szczecin

I liga kobiet: Gładkie zwycięstwo PRO KON STAL Piasta Szczecin

fot. archiwum

Siatkarki Piasta Szczecin ku ogromnej radości licznie zgromadzonej widowni i przy jej ogłuszającym dopingu wczorajszego popołudnia łatwo wygrały z najmłodszą drużyną I ligi Kobiet Wisłą Kraków 3:0.

Podopieczne Marka Mierzwińskiego do końca potrafiły utrzymać pewien poziom gry i nie dały swoim młodszym koleżankom z Krakowa najmniejszych szans. Nie popełniały już tak ogromnej ilości błędów, a co najważniejsze bardzo poprawnie przyjmowały zagrywkę, co w poprzednich meczach było ich wielkim problemem.

 

Spotkanie udanym atakiem z prawego skrzydła rozpoczęła kapitan gospodyń Paulina Chojnacka . Dwa kolejne punkty padły jednak łupem przyjezdnych po zepsutej zagrywce Edyty Rzenno i udanej kontrze Hatali . Drugi punkt podarowały szczeciniankom Wiślaczki popełniając błąd. Po tej akcji na zagrywkę poszła Chojnacka i dzięki jej dobrym serwisom najpierw przyjezdne zaatakowały w aut, a następnie udanymi kontrami popisały się była zawodniczka Wisły Małgorzata Sikora i Justyna Sachmacińska . Na tablicy było zatem 5:2 dla Piasta. Trzeci punkt zdobyła krakowiankom Chojnacka kiwając na kontrze w siatkę. Po chwili prowadzenie gospodyń stopniało już tylko do jednego oczka. Punkt z zagrywki zdobyła bowiem Alicja Warchoł . Za chwilę po udanej kontrze Sachmacińskiej było już jednak 8:5, a niedługo potem po udanym obiegnięciu Rzenno , punkcie z zagrywki Marty Szymańskiej i udanej kontrze w wykonaniu Chojnackiej przewaga Piasta wzrosła już do 5 punktów i było 11:6. Siódmy punkt dał podopiecznym Lesława Kędryny udany blok na Rzenno . Przez chwilę obserwowaliśmy grę punkt za punkt, ale niedługo potem po błędach siatkarek ze Szczecina i dobrej zagrywce Aleksandry Filip ich przewaga stopniała do 2 oczek i na tablicy widniał wynik 13:11. Czternasty punkt zdobyła udanym atakiem z lewego skrzydła Sikora . Przez chwilę gra się wyrównała, ale niedługo potem przewaga szczecinianek po udanym ataku z szóstej strefy w wykonaniu Chojnackiej i z przechodzącej piłki Edyty Rzenno przewaga gospodyń wzrosła do pięciu punktów (18:13). Następnie przez chwilę znów obserwowaliśmy grę punkt za punkt, aż do stanu 20:15, gdy na zagrywkę poszła Sachmacińska . Przy jej zagrywce zespół zdobył trzy kolejne oczka. Najpierw udanie skontrowała Chojnacka , potem pomyliła się Alicja Warchoł , a następnie zadziałał szczeciński blok i było 23:15. Szesnasty punkt podarowała rywalkom Sachmacińska psując zagrywkę. Dalej Piast kontrolował przebieg partii i po ataku w siatkę Warchoł wygrał 25:18. 

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Piasta 2:0 po udanych kontrach w wykonaniu Rzenno i Sikory . Po chwili szczecinianki prowadziły już 6:1 po nieudanych atakach Białej Gwiazdy i udanej kontrze Sachmacińskiej . Drugi punkt podarowała rywalkom serwująca Rzenno psując zagrywkę, a następnie trzeci Marta Szymańska popełniając błąd przełożenia. Siódmy punkt zdobyła Anna Szydełko wykorzystując piłkę na siatce. Po tej akcji na zagrywkę poszła Paulina Chojnacka i po udanym bloku, udanej kontrze Sachmacińskiej i asie Chojnackiej na tablicy widniał wynik 10:3. Czwarty punkt siatkarki z południa kraju zdobyły po zepsutej zagrywce Chojnackiej . Po chwili ten sam błąd popełniła Hatala . Dwie kolejne akcje padły jednak łupem przyjezdnych po udanej akcji z przyjęcia i punktowej zagrywce Pauliny Stojek i było 11:6. Dwunasty punkt zdobyła udanym atakiem Justyna Sachmacińska , a po chwili na koncie szczecinianek pojawił się trzynasty i czternasty po udanym bloku i kolejnym ataku Sachmacińskiej . Ekipie z Krakowa udało się zdobyć siódmy punkt, ale po zepsutej zagrywce Gabrieli Gasidło w polu serwisowym zameldowała się rozgrywająca Piasta Marta Szymańska i przy jej zagrywce zespół zdobył kolejne pięć punktów. Najpierw udanie skontrowała Sachmacińska , potem zadziałał szczeciński blok. Po chwili asa dołożyła Szymańska a dwa kolejne oczka padły po nieudanym ataku Warchoł i kolejnej udanej kontrze Sachmacińskiej . Było zatem 20:7. Ósmy punkt zdobyła Alicja Warchoł udanym atakiem. Wydawało się, że partia zakończy się deklasacją, ale w końcówce w szeregi Piasta wkradło się rozluźnienie. Podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego ku jego irytacji zaczęły popełniać masę błędów, szczególnie w ataku. W tym elemencie albo oddawały punkty bezpośrednio, albo nie kończyły umożliwiając rywalkom udane kontrowanie. Na dodatek na potęgę psuły zagrywkę. Skutek był taki, że wygrały co prawda tę odsłonę, ale tylko 25:18 po udanym ataku Sachmacińskiej .

 

Trzeci i jak się potem okazało ostatni set od udanego ataku mimo wcześniejszych kłopotów z przyjęciem rozpoczęła Małgorzata Sikora . Po tej akcji na zagrywkę poszła Edyta Rzenno i gdy z niej schodziła na tablicy było już 8:0 dla gospodyń. Jej dobre zagrywki umożliwiały Chojnackiej , Sachmacińskiej i Sikorze wyprowadzanie udanych kontr. Dodatkowo udanym blokiem popisała się Szydełko , pomyliły się wiślaczki, asa dołożyła Rzenno i stąd taki wynik. Pierwszy punkt podarowała ekipie Białej Gwiazdy Rzenno psując zagrywkę. Po chwili na ich koncie pojawił się drugi po punktowej zagrywce Filip . Dwa kolejne oczka zdobyły jednak szczecinianki, a konkretnie Sikora . Trzeci punkt sprezentowała swoim młodszym koleżankom Chojnacka psując zagrywkę i było 10:3. Po chwili przewaga Piasta powiększyła się o kolejne dwa oczka po kolejnym udanym ataku Sikory i dotknięciu siatki przez przyjezdne. Po udanym ataku Hatali i czwartym punkcie dla Wisły trzy kolejne zdobył Piast po zepsutej zagrywce wyżej wymienionej Hatali , udanej kontrze z lewego skrzydła Sachmacińskiej i autowym ataku Wisły. Było zatem 15:4. Siatkarkom z Krakowa po długiej akcji udało się zdobyć piąty punkt, ale trzy następne zdobyły gospodynie. Najpierw w ataku pomyliły się przyjezdne, po chwili udanie skontrowała Chojnacka , a asa dołożyła wprowadzona w końcówce poprzedniej partii Irina Archangielskaja i na tablicy widniał wynik 18:5. Potem znów gra się wyrównała aż do stanu 20:9. Wtedy ponownie dało sobie znać rozluźnienie w szeregach pewnych zwycięstwa szczecinianek. Zaczęły mylić się na potęgę i wygrały co prawda tę partię i cały mecz, ale tylko 25:17 po udanym ataku z szóstej strefy Pauliny Chojnackiej .

 

MVP spotkania wybrano Małgorzatę Sikorę .

 

Był to mecz bez historii, siatkarki Piasta dominowały w każdym elemencie. Dały swoim młodziutkim koleżankom surową lekcję siatkówki. Dziewczyny ze Szczecina były zdecydowanie lepsze w każdym elemencie, no i nie miałyśmy za dużo do powiedzenia .-Komentowała spotkanie kapitan gości Aleksandra Filip . Teraz przed Piastem ciężki wyjazd do Chorzowa na mecz z miejscowym Sokołem. Tak łatwo jak wczoraj na pewno nie będzie. Szczecinianki z całą pewnością stać jednak na urwanie punktów wiceliderowi.

 

Piast Szczecin – Wisła Kraków 3:0

(25:18, 25:18, 25:17)

 

Składy zespołów:

Piast: Szydełko, Rzenno, Skora, Sachmacińska, Chojnacka, Szymańska, Siwka (libero) oraz Archangielskaja

Wisła : Surma, Filip, Hatala, Stojek, Gasidło, Warchoł, Śliwa (libero) oraz: Kuskowska, Przybyło

 

Zobacz również:

Wyniki 16. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved