Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: GTPS Gorzów znowu w grze

I liga: GTPS Gorzów znowu w grze

Po fatalnej porażce w Nysie gorzowianie przystąpili do kolejnego ligowego spotkania mocno zdeterminowani i zwyciężyli z trudnym rywalem z Wrocławia 3:0.

Początek meczu wróżył wyrównaną walkę. Po pierwszych akcjach trudno było wskazać jednoznacznego faworyta. Dopiero skuteczny blok na 14:9 dał prowadzenie gospodarzom. Po przerwie gwardziści wrócili jednak do gry i po ataku ze środka siatki Arkadiusza Świechowskiego na tablicy wyników widniał remis 16:16. W końcówce żadnemu zespołowi nie udało się uzyskać znaczącej przewagi, a punktową zagrywką na korzyść podopiecznych Sławomira Gerymskiego inauguracyjną partię zakończył Michał Stępień.

Dobrze rozpoczęli drugą odsłonę spotkania gorzowianie, którzy niezwykle skutecznie blokowali, między innymi dzięki zagrywce Mateusza Jasińskiego. Kolejno sytuacja powtórzyła się, kiedy w polu dla zagrywających pojawił się Michał Stępień. Po asie serwisowym tego zawodnika GTPS prowadził już 16:8. Gospodarze nie dali sobie wydrzeć z rąk zwycięstwa w tej odsłonie meczu i konsekwentnie punktowali rywali. Zepsuty serwis po stronie gości dał gorzowianom zasłużone 25. „oczko”.

Trzecia partia nie przebiegła już pod tak wyraźne dyktando gospodarzy jak poprzednia – wynik oscylował raczej wokół remisu. Przy prowadzeniu gorzowian 14:12 sędziowie przerwali grę na życzenie gwardzistów. Po czasie drużyna przyjezdna próbowała sukcesywnie zbliżyć się do zawodników GTPS-u, lecz gospodarze w końcówce utrzymali przewagę, a po punktowym bloku Macieja Wołosza mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

GTPS Gorzów Wlkp.- Gwardia Wrocław 3:0

(25:23, 25:17, 25: 21)

GTPS Gorzów Wlkp.: Wroński, Jasiński, Kamiński, Wołosz, Stępień, Kudłacik, Kaniowski (libero) oraz Borczyński

Gwardia Wrocław: Janosik, Thwaite, Kurian, Gorzewski, Świechowski, Sczurowski, Karpiewski oraz Krupnik