Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pewne zwycięstwo AZSu Olsztyn

PlusLiga: Pewne zwycięstwo AZSu Olsztyn

W meczu 14. kolejki PlusLigi AZS Olsztyn pewnie pokonał Trefl Gdańsk 3:1. Drużyna z Warmii i Mazur potrzebowała 4 setów, aby pokonać gospodarzy.

Spotkanie w Gdańsku było przede wszystkim debiutem Jerzego Strumiło , który zastąpił Wojciecha Kaszę na stanowisku trenera w zespole Trefla. Początek meczu zapowiadał, że ten debiut będzie owocny. Gospodarze kontrolowali sytuację na boisku, od samego początku prowadząc kilkoma punktami i to oni zeszli na pierwszą przerwę techniczną z wynikiem 8:5. Pomimo, iż olsztynianie starali się nadrobić straty, to skuteczny atak Dariusza Szulika , po którym zdobył kolejny punkt asem z zagrywki, doprowadził gospodarzy do stanu 16:13. Zawodnicy z Warmii i Mazur po drugiej przerwie technicznej odnaleźli swoje miejsce na boisku, a ataki Grzegorza Szymańskiego pozwoliły “dogonić” gospodarzy. Jednak nie na tyle, aby przejąć stery w tym secie. Skuteczny blok Trefla zakończył pierwszą partię 25:23.

Podopieczni Mariusza Sordyla rozpoczęli drugiego seta od początku wypracowując przewagę. Sytuacja gdańszczan wymknęła się spod kontroli i przy stanie 3:7 trener Strumillo poprosił o przerwę. Niewiele mógł zdziałać. Olsztynianie zaczęli grać pewniej i to oni zdecydowanie wyszli na prowadzenie. Tomasz Kowalczyk skutecznym blokiem wprowadził swój zespół w decydującą fazę seta, a Paweł Zagumny , kiwając przeciwników, wywalczył piłkę setową. Przy stanie 15:24 Łukasz Kadziewicz posłał piłkę w siatkę doprowadzając do remisu 1:1 w setach.

Skuteczne akcje Szymańskiego , Siezieniewskiego i Grzyba nie pozwoliły gospodarzom przywrócić sytuacji z pierwszego seta. Pojawienie się na boisku Krzysztofa Kocika i Jarosława Stancelewskiego też nie poprawiło znacząco sytuacji drużyny z Pomorza. Pojedyncze, skuteczne akcje nie pozwoliły odrobić coraz większych strat. Skuteczny atak Wojtka Winnika oraz as w wykonaniu Łukasza Kadziewicza dały gospodarzom jeszcze dwa punkty, ale kolejna zagrywka wylądowała w siatce, podobnie jak w końcówce drugiego seta. AZS Olsztyn prowadził już 2:1 w setach.

Olsztynianie nie tracili czasu. Już na początku czwartej partii Tomasz Kowalczyk wykorzystał przechodzącą piłkę, wyprowadzając AZS na prowadzenie. Podobną sytuację miał po chwili Wojciech Grzyb i jej nie zmarnował. Podopieczni trenera Sordyla skutecznie blokowali ataki Wojtka Winnika i jego kolegów. Jedną z najbardziej emocjonujących wymian spotkania zakończył skutecznie Paweł Siezieniewski i jego drużyna schodziła na pierwszą przerwę techniczną z przewagą czterech punktów. Grzegorz Szymański rozpoczął grę po przerwie asem serwisowym, a Wojciech Grzyb skutecznie zaatakował z krótkiej. Wojtek Winnik umieścił piłkę z zagrywki w polu przeciwnika, ale nie udało mu się tego powtórzyć przy kolejnej okazji. Brak przyjęcia po stronie gdańszczan doprowadził do zwycięstwa AZSu 3:1.