Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga kobiet: Wysoka przegrana Stali Mielec

PlusLiga kobiet: Wysoka przegrana Stali Mielec

fot. archiwum

Zajmująca 8. pozycję w tabeli PlusLigi Stal Mielec uległa gospodyniom 3:0. Zacięty okazał się tylko pierwszy set, który Gedania Żukowo wygrała 31:29.

Spotkanie udanym atakiem rozpoczęła Elżbieta Skowrońska . Potem Stal zdobyła trzy punkty z rzędu. Tę serię przerwał blok Mai Tokarskiej i Katarzyny Wellny na Dorocie Ściurce . To był początek świetnej passy. Przy zagrywce Tokarskiej świetnie zbijały Natalia Ziemcowa i Wellna . Przy prowadzeniu gospodyń 6:3 o czas poprosił Wiesław Popik .

 

Stal odrobiła straty zaraz po pierwszej przerwie technicznej, punktując w trzech kolejnych akcjach. Po bloku na Skowrońskiej przyjezdne objęły prowadzenie 10:9. Kolejny blok rywalek oraz as Małgorzaty Skorupy zmusił do poproszenia o przerwę miejscowego szkoleniowca, gdyż jego podopieczne przegrywały 10:13. Niestety, przed drugą przerwą techniczną straty jeszcze wzrosły do 12:16. Choć bardziej znów powstrzymała je Tokarska . Atak i blok 18-latki wraz ze zbiciem w siatkę Katarzyny Zaroślińskiej dały gedanistkom kontaktowy punkt. Natomiast atak Wellny był na wagę remisu 16:16. 

Punkt za punkt grano do 19:19. Wówczas gedanistki nie powstrzymały w ataku Ściurki oraz nie przyjęły zagrywki Zaroślińskiej . Przy 19:21 mieliśmy przerwę na żądanie trenera Grzegorza Wróbla . Nadzieje przywróciły trzy zbicia Ziemcowej , Skowrońskiej i Wellny . Była jeszcze piłka w górze, aby podwyższyć na 23:21, ale tym razem ukraińskiej środkowej się nie udało.

 

Doszło do walki na przewagi. Najpierw dwie piłki setowe miały mielczanki. Potem aż pięć gedanistki. Okazja na skończenia była przy 28:27, gdy dwukrotnie atakowała Natalia Nuszel , a raz Ziemcowa , ale bez skutku. Dopiero blok na 31:29 był zwycięski.

 

Na początku drugiej partii wyrównana walka trwała do 3:3. Przy zagrywce Wellny gospodynie odskoczyły na 6:3. Gdy trwała pierwsza przerwa techniczna (8:6), Skowrońska jako kapitan dyskutowała z arbitrem, gdyż nie zawsze widział on przewinienia rywalek na siatce. Co prawda Stal wyrównała na 8:8, a po chwili miała kłopoty z celnością ataków i musiał interweniować jej szkoleniowiec. Przewaga miejscowych wzrosła do 11:8. Jednak przy 12:11 interweniował również miejscowy trener. Przerwa techniczna była przy prowadzeniu gedanistek 16:14. Zaraz po niej Skowrońska po ataku i Nuszel z zagrywki dołożyły kolejne dwa punkty. Na 20:15 atakiem popisała się zaś rozgrywająca Jana Sawoczkina . Tej zaliczki nie można było roztrwonić.

 

W trzeciej części gedanistki pierwszą przewagę osiągnęły na 4:3 po punkcie bezpośrednio z zagrywki Wellny . Za chwilę atakami na 6:3 poprawiły Ziemcowa i Nuszel . Wówczas kontuzji uległa Agata Wilk . Jej lewe kolano obłożono lodem. Na libero w Stali weszła Anna Związek . Zamiast wykorzystać osłabienie w szeregach przyjezdnych Gedania się zdekoncetrowała. Pozwoliła się dojść na 6:6, a od 9:8 straciła trzy kolejne punkty. Przy 12:14 trener Wróbel przerwał grę. Do remisu doprowadziły akcje Nuszel , a przerwa techniczna została wygrana na 16:15 przy ataku Wellny .

 

Przy 16:18 trener Popik wziął czas, a przy 16:20 postawił na rozegraniu na eksgedanistkę, Justynę Ordak . Nic to już nie dało. Piłkę meczową zdobyła Skowrońska , a ostatniego ataku nie podbiła Zaroślińska .

 

MVP spotkania została Katarzyna Wellna .

 

Gedania Żukowo – Stal Mielec 3:0

(31:29; 25:19; 25:20)

 

Składy zespołów:

Gedania Żukowo: Tokarska, Wllna, Nuszel, Savochina, Skowrońska, Zemstova oraz Durajszyk (libero)

Stal Mielec: Ściurka, Olszyk, Zaroślińska, Dązbłaż, Skorupa, Niedźwiecka, Związek (libero) oraz Dutkiewicz, Łukaszewska i Ordak.

 

Zobacz również:

Tabele i wyniki 13. kolejki PlusLigi Kobiet

źródło: energa-gedania.pl, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved