Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga kobiet: Wygrana MKS Dąbrowa Górnicza

PlusLiga kobiet: Wygrana MKS Dąbrowa Górnicza

W dzisiejszym spotkaniu 13. kolejki PlusLigi kobiet MKS Dąbrowa Górnicza pokonała AZS Białystok 3:0. Podopieczne Waldemara Kawki zdobył 3 punkty, umacniając się tym samym na 4 miejscu w tabeli.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia miejscowej drużyny 3:0 po serwisach Magdaleny Śliwy . Odpowiedź AZS-u była natychmiastowa po serwach Marleny Mieszały skuteczną grą w ataku i bloku popisała się Dominika Koczorowska i AZS prowadził 4:3. Dąbrowianki nie pozostały dłużne i wyszły na prowadzenie 5:4 po bloku Magdaleny Sadowskiej na Izabeli Żebrowskiej . Na pierwszą przerwę techniczną AZS schodził przy prowadzeniu 8:7. Na prowadzenie 12:9 miejscową drużynę wyprowadziła Ewelina Sieczka i wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Dariusz Luks . Serię Eweliny Sieczki przerwała Dominika Koczorowska zdobywając jedenasty punkt. Po ataku Magdaleny Sadowskiej gospodynie schodziły na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:13. Dobrą serią zagrywek popisała się Joanna Staniucha-Szczurek i prowadzenie miejscowej drużyny wzrosło do sześciu „oczek” (19:13). Wówczas to o kolejną przerwę poprosił Dariusz Luks. Dało to efekt w postaci punktu Izabeli Żebrowskiej . AZS Białystok nie kończył ataków z pierwszego tempa, przez co MKS wyprowadzał kontry i powiększał przewagę. Końcówka seta to dominacja podopiecznych Waldemara Kawki . Najpierw po serwach Magdaleny Sadowskiej doszło do prowadzenia 24:16, a po ataku Eweliny Sieczki gospodynie wygrały seta.

Drugiego seta od prowadzenia 1:0 rozpoczęły zawodniczki z Podlasia. Riposta MKS-u była natychmiastowa. Trzy mocne ataki Joanny Staniuchy-Szczurek i błąd własny ekipy z Białegostoku dały prowadzenie gospodyniom 4:1. AZS nie potrafił znaleźć skutecznego sposobu na dobrą grę dąbrowianek. Po pierwszej przerwie technicznej AZS po asie serwisowym i ataku Izabeli Żebrowskiej doprowadził do wyrównania 9:9 i o przerwę na żądanie poprosił trener Waldemar Kawka. Przerwa ta sprawiła, że Izabela Żebrowska posłała piłkę serwując w aut. Po błędzie własnym miejscowej drużyny prowadzenie 11:10 objęły siatkarki z Białegostoku. Kolejne akcje tego seta należały do miejscowej drużyny. Tym razem przy stanie 13:11 o czas poprosił Dariusz Luks, lecz na nic się to zdało. Dobrą serią zagrywek najpierw popisała się Małgorzata Lis i było 15:11, po ataku Joanny Staniuchy–Szczurek i serwach Magdaleny Śliwy było już 18:12. Drużyna z Białegostoku była tłem dla lepiej grającej miejscowej drużyny. Przy stanie 22:15 o drugą przerwę na żądanie poprosił trener Dariusz Luks, chcąc zmobilizować swoją drużynę do lepszej gry, co przyniosło dopiero efekt przy stanie 23:16 dla dąbrowianek. Wówczas to po serwach Katariny Truchanovej AZS zmniejszył prowadzenie gospodyń do trzech punktów (23:20). Końcówka seta należała jednak do miejscowej drużyny, która nie oddała prowadzenia do końca, a seta skutecznym atakiem zakończyła Joanna Staniucha-Szczurek.

Chcąc pozostać w meczu drużyna Dariusza Luksa musiała wygrać trzeciego seta. Ponownie prowadzenie w tej partii objął MKS (3:0), lecz wkrótce potem doszło do remisu 5:5, po autowym ataku Magdaleny Sadowskiej . Błąd własny ekipy z Białegostoku sprawił, że na pierwszej przerwie technicznej MKS prowadził 8:6. Dwa błędy własne i punktowy atak Katarzyny Kalinowskiej przyczyniły się do prowadzenia AZS-u 9:8. Kolejne akcje należały już do gospodyń, które po ataku Katarzyny Wysockiej prowadziły 10:9. Po kolejnym ataku tej zawodniczki było 13:11. AZS nie pozostał dłużny i doprowadził do remisu 13:13. Od tego momentu rozpoczęła się gra punkt za punkt (15:15), (16:16). Punktowy atak Eweliny Sieczki oraz błąd własny Katariny Truchanowvej zmusił trenera Luksa do wzięcia kolejnej przerwy przy stanie 19:16 dla gospodyń. Nie zmieniło to jednak niczego, podobnie jak liczne roszady w składzie, w ekipie przyjezdnych. Dwupunktowe prowadzenie miejscowej drużyny utrzymało się do stanu 21:19, po czym dwukrotnie skutecznie zaatakowała Joanna Staniucha-Szczurek i było 23:19. W końcówce dwa błędy własne popełnił zespół gości i tym samym trzy punkty na swoje konto zapisały miejscowe zawodniczki.

MVP spotkania została Joanna Staniucha-Szczurek .

MKS Dąbrowa Górnicza – AZS Białystok 3:0

(25:18; 25:22; 25:20)

Skład zespołów:

MKS Dąbrowa Górnicza: Wysocka, Sadowska, Szczurek, Sieczka, Lis, Śliwa, Tkaczewska (libero) oraz Wilczyńska

AZS Białystok: Karczmarzewska-Pura, Mieszała, Walawender, Koczorowska, Muhlsteinova, Żebrowska, Saad(libero) oraz Manikowska, Szeszko, Truchanova i Kalinowska