Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gedania podejmuje Stal Mielec

PlusLiga Kobiet: Gedania podejmuje Stal Mielec

fot. archiwum

Dziś o godzinie 17 w Żukowie miejscowa Gedania podejmie drużynę Stali Mielec. Wynik tego spotkania może decydować, który zespół utrzyma się w kobiecej Ekstraklasie.

Stal zajmuje ósme miejsce w tabeli przed tracącą do niej trzy punkty Gedanią. Jeżeli gospodynie wygrają to spotkanie za trzy punkty, będą bliżej walki w play-offach. Sukces siatkarkom z Pomorza zapewnić ma duet, Elżbieta Skowrońska , Katarzyna Wellna . – Nie chcę powtarzać, że musimy wygrać, aby jeszcze bardziej nie stresować zawodniczek. W trudnym monetach i tak tym najmłodszym siatkarkom drżą ręce. Wszyscy sobie zdajemy sprawę z powagi sytuacji. O powodzeniu mogą przesądzić dwa elementy: zagrywka i przyjęcie zagrywki. Nad nimi najbardziej pracujemy w ostatnich dniach. Cieszy, że mimo drobnych urazów, na sobotę do gry będą zdolne wszystkie zawodniczki – ocenia trener gospodyń, Grzegorz Wróbel .

 

Mielczanki mają liczniejszą kadrę. Zawsze są gotowe zawodniczki na zmianę, co nie osłabia poziomu gry. Dorota Ściurka i Iwona Niedźwiecka są filarami drużyny prowadzonej przez trenera Wiesława Popika . W ostatniej kolejce PlusLigi Kobiet siatkarki Stali uległy na własnym parkiecie zajmującej czwarte miejsce w tabeli, Dąbrowie Górniczej. Podopieczne trenera Wróbla nie ugrały nawet seta. Jeżeli dzisiaj Mielczanki zdobędą chociaż 1 punkt, to będą już niemal pewne awansu do fazy play-off. 

W niedziele natomiast o godz. 11 rozegrane zostanie rewanżowe spotkanie w ramach Pucharu Polski. Wynik 3:0 dla Gedanii da awans gospodyniom, jeżeli będzie 3:1 będą liczone małe punkty. Jeżeli siatkarkom Stali uda się urwać minimum 2 sety to one awansują do kolejnej rundy.

 

Początek spotkania ligowego dzisiaj o godz. 17:00 w HS w Żukowie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved