Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Nie taki lider straszny…

II liga kobiet: Nie taki lider straszny…

Niemałą sensację swoim kibicom sprawiły dzisiaj siatkarki Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Jaworzno wygrywając z liderkami grupy 2 – PLKS Pszczyna.

Do spotkania gospodynie przystąpiły w dziesiątkę. Trener Krzysztof Zabielny nie mógł skorzystać z pomocy chorej środkowej Izabeli Knapik, nieobecna była również przyjmująca juniorka Katarzyna Stolarczyk. Można tylko gdybać, czy z nimi udałoby się wygrać ten pojedynek za 3 punkty.

Pierwsze dwa sety zapowiadały łatwą wygraną przejezdnych. Dobrą zmianę na miarę zwycięstwa dały kapitan Karolina Kuryło za Katarzynę Bajorek na rozegraniu, oraz Katarzyna Pagacz za Weronikę Hubczeńko na środku.

W trzecim secie jaworznianki zdecydowanie poprawiły skuteczność w ataku, oraz zaczęły seriami zdobywać punkty blokiem (7). W czwartym secie zawodniczki z Pszczyny popełniły największą ilość błędów (12), co bezlitośnie wykorzystały gospodynie i doprowadziły do wyrównania.

W tie-breku zawodniczki MCKiSu prowadziły od początku i nie pozwoliły sobie wydrzeć wcześniej wypracowanej przewagi. Atak na miarę 53% to bardzo dobry wynik w żeńskiej siatkówce (3 punkty w ataku Agnieszki Lipki, 3 Eweliny Soćko, 3 Magdaleny Zawiślak, 1 Karoliny Sawaniewicz, 4 błędy przeciwnika i punktowy blok Lipki zakończył spotkanie).

To już kolejne spotkanie, w którym najwięcej punktów dla Jaworzna zdobywa kadetka Magdalena Zawiślak. To na barkach tej młodej dziewczyny spoczywa ciężar gry w najważniejszych momentach meczu.To był mecz, w którym popełniono bodaj największą ilość błędów (45 błędy Jaworzna, 43 Pszczyny).

Tym zwycięstwem udowodniona została stara siatkarska prawda, że jak się nie wygrywa 3:0, to się przegrywa 2:3… Tej bolesnej lekcji udzieliły liderkom outsiderki. Czym udowodniły, że w tej grupie każda drużyna może z każdą wygrać, jak i przegrać.

MCKiS Jaworzno – PLKS Pszczyna 3:2

(20:25, 15:25, 25:22, 25:23, 15:10)