Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Nie taki lider straszny…

II liga kobiet: Nie taki lider straszny…

Niemałą sensację swoim kibicom sprawiły dzisiaj siatkarki Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Jaworzno wygrywając z liderkami grupy 2 – PLKS Pszczyna.

Do spotkania gospodynie przystąpiły w dziesiątkę. Trener Krzysztof Zabielny nie mógł skorzystać z pomocy chorej środkowej Izabeli Knapik, nieobecna była również przyjmująca juniorka Katarzyna Stolarczyk. Można tylko gdybać, czy z nimi udałoby się wygrać ten pojedynek za 3 punkty.

Pierwsze dwa sety zapowiadały łatwą wygraną przejezdnych. Dobrą zmianę na miarę zwycięstwa dały kapitan Karolina Kuryło za Katarzynę Bajorek na rozegraniu, oraz Katarzyna Pagacz za Weronikę Hubczeńko na środku.W trzecim secie jaworznianki zdecydowanie poprawiły skuteczność w ataku, oraz zaczęły seriami zdobywać punkty blokiem (7). W czwartym secie zawodniczki z Pszczyny popełniły największą ilość błędów (12), co bezlitośnie wykorzystały gospodynie i doprowadziły do wyrównania.

W tie-breku zawodniczki MCKiSu prowadziły od początku i nie pozwoliły sobie wydrzeć wcześniej wypracowanej przewagi. Atak na miarę 53% to bardzo dobry wynik w żeńskiej siatkówce (3 punkty w ataku Agnieszki Lipki, 3 Eweliny Soćko, 3 Magdaleny Zawiślak, 1 Karoliny Sawaniewicz, 4 błędy przeciwnika i punktowy blok Lipki zakończył spotkanie).

To już kolejne spotkanie, w którym najwięcej punktów dla Jaworzna zdobywa kadetka Magdalena Zawiślak. To na barkach tej młodej dziewczyny spoczywa ciężar gry w najważniejszych momentach meczu.To był mecz, w którym popełniono bodaj największą ilość błędów (45 błędy Jaworzna, 43 Pszczyny).

Tym zwycięstwem udowodniona została stara siatkarska prawda, że jak się nie wygrywa 3:0, to się przegrywa 2:3… Tej bolesnej lekcji udzieliły liderkom outsiderki. Czym udowodniły, że w tej grupie każda drużyna może z każdą wygrać, jak i przegrać.

MCKiS Jaworzno – PLKS Pszczyna 3:2

(20:25, 15:25, 25:22, 25:23, 15:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved