Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Połtawski raczej zagra przeciwko Skrze

Połtawski raczej zagra przeciwko Skrze

Moskiewskie Dynamo, przeciwnik Skry Bełchatów w 1/8 Ligi Mistrzów prawdopodobnie przystąpi do spotkania z polską drużyną w składzie mocniejszym niż w przegranym meczu z Iskrą – do zespołu wraca Semen Połtawski.

Po wynikach losowania Ligi Mistrzów rozpoczęło się w kraju rozważanie szans naszych zespołów na przejście do dalszej fazy rozgrywek. Szczególne zainteresowanie budzą losy pojedynku Dynamo Moskwa – Skra Bełchatów, nie tylko ze względu na liczne, dodatkowe smaczki tego pojedynku (m. in starcza dwóch niedawnych konkurentów do fotela selekcjonera polskiej reprezentacji Daniele BagnoliDaniel Castellani) ale także ze względu na fakt, że od pewnego czasu mistrz Rosji ma wyraźne kłopoty ze składem, ponieważ od olimpiady nie gra Aleksiej Ostapienko, a w ostatnich dniach poważnie chory był czołowy bombardier zespołu, Semen Połtawski.

Nieobecność Połtawskiego w styczniowych meczach drużyny wyjaśniano na początku lekkim przeziębieniem, ale w końcu nie wytrzymał trener zespołu, wspomniany Daniele Bagnoli i na konferencji prasowej odkrył kulisy całej sprawy, przez co, jak się to mówi, wyszło szydło z worka. Na początku stycznia Połtawski poddał się, wydawałby się, zupełnie banalnemu zabiegowi – usunięcia zęba mądrości. Niestety, po wizycie u dentysty wywiązała się infekcja wirusowa całej jamy ustnej, co spowodowało, że podstawowy gracz Dynama spędził cały tydzień przykuty do łóżka z bardzo wysoką temperaturą. Jeszcze gorszą sprawą był fakt, że prawie nie mógł jeść, przez co w ciągu tego tygodnia schudł o przeszło 6 (!) kg. Informowaliśmy zresztą o tym czytelników Strefy.Teraz, według wszelkich znaków na niebie i na ziemi, sytuacja wraca do normy. Połtawski pojawił się 16 stycznia razem z całą drużyną na oficjalnej prezentacji nowego klubowego autobusu, prowadzi samochód (dziennikarze Izwiestij dodzwonili się do niego, kiedy siedział za kierownicą) i podobno aż pali się do gry.

Szef służby prasowej Dynama, Michaił Komarow potwierdza pomyślne dla klubu informacje. Semen wznowił treningi pod pełnym obciążeniem, chociaż odzyskanie pełnej dyspozycji będzie jednak trochę trwało. Główną przyczyną jest to, że przez kilka dni zawodnik nie mógł w ogóle spożywać wysokokalorycznych posiłków, a, według klubowego dietetyka, przy jego wzroście (205 cm) musi je jeść cztery razy dziennie. Jest jednak możliwe, że będzie zdolny do gry już 24 stycznia, w bardzo ważnym i prestiżowym meczu z Zenitem Kazań. Przewidziano również jego występ 30 stycznia w Meczu Gwiazd Superligi.

Komarow stwierdził również, że klub nie zamierza pozywać do sądu pechowego dentysty, ponieważ wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć o tej niemiłej historii, w której najważniejszy jest powrót do zdrowia zawodnika.

Poza tym, zawsze o odwodzie pozostaje uniwersalny Dante, który, przekwalifikowany w trakcie meczu (przegranego 2:3) z Iskrą Odincowo na atakującego rozegrał na tej pozycji fenomenalne spotkanie, zdobywając w ataku 20 punktów (dodatkowe 3 dołożył blokiem, a jeden zagrywką) mając 59% skuteczności, choć po drugiej stronie siatki stali przecież Kuleszow i Jegorczew.

Natomiast raczej na 100% pewne jest że w meczu ze Skrą nie zobaczymy na parkiecie Aleksieja Ostapienki, który co prawda wznowił już treningi po operacji kolana, ale jak na razie ćwiczy wyłącznie bez piłki.

Co ciekawe, Rosjanie, komentując wyniki losowania unikają zwykle używanego wobec polskich zespołów protekcjonalnego tonu, uznając Skrę za zespół, w którym gra kilku bardzo dobrych zawodników. Tu padają nazwiska: Antiga, Wlazły, Falasca. Czyli zawodników, którzy (Falasca, Wlazły) zostali uznani za negatywnych bohaterów meczu z Friedrichschafen. Cóż, najtrudniej być czasem prorokiem we własnym kraju….

źródło: inf. własna, Izwiestia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved