Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Dla kogo będzie szczęśliwa hala w Dąbrowie?

PlusLiga Kobiet: Dla kogo będzie szczęśliwa hala w Dąbrowie?

fot. archiwum

W najbliższej kolejce spotkań w PlusLidze Kobiet drużyna z Dąbrowy Górniczej będzie podejmowała ekipę z Podlasia – AZS Białystok. Tym samym spotkają się czwarta i szósta drużyna z ligowej tabeli.

W dwunastej serii gier podopieczne trenera Dariusza Luksa nie sprostały liderowi z Bielska-Białej i najbliższe spotkanie z rywalem z Dąbrowy Górniczej na pewno nie będzie należało do łatwych. Miejscowa drużyna w meczu z podtekstami w Mielcu pokonała gładko tamtejszą Stal i awansowała na czwartą lokatę w ligowej tabeli. W meczu z AZS-em podopieczne trenera Waldemara Kawki będą dążyły do kolejnego ligowego zwycięstwa i podtrzymania dobrej passy.

 

Hala w Dąbrowie Górniczej nie służy ekipie z Podlasia, która jeszcze nigdy w niej nie wygrała. W ubiegłym sezonie pierwszy punkt białostocka drużyna zdobyła właśnie z MKS-em, przegrywając 2:3. Trenerem, który przejął AZS w mało ciekawym momencie (AZS był ostatnią drużyną w lidze z zerowym dorobkiem punktowym) jest obecny szkoleniowiec Dariusz Luks. 

W bieżącym sezonie, w pierwszym meczu w Białymstoku zwycięstwo 3:0 odniosły zawodniczki z Zagłębia. Z kolei w meczu finałowym w turnieju noworocznym rozgrywanym w Mysłowicach i Dąbrowie Górniczej zwycięstwo 3:1 nad MKS-em odniósł AZS Białystok. Czy było to przełamanie i zwrot dla białostockiej ekipy w konfrontacji z dąbrowską drużyną?

 

O sile ekipy z Podlasia stanowią Agata Karczmarzewska–Pura , Marlena Mieszała czy Izabela Żebrowska . Trener Dariusz Luks podkreśla, że celem drużyny jest zdobycie tylu punktów, które zapewnią jego drużynie spokojną grę w pierwszej ósemce drużyn. Doświadczenie i ogranie miejscowych zawodniczek na czele z Magdaleną Śliwą, Katarzyną Wysocką i perspektywiczną Eweliną Sieczką w PlusLidze Kobiet jest gwarancją sportowych emocji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved