Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Makowski razem z Matlakiem – spekulacji ciąg dalszy

Makowski razem z Matlakiem – spekulacji ciąg dalszy

Prasę w ostatnich dniach obiegła informacja, że Piotr Makowski, szkoleniowiec Centrostalu Bydgoszcz może zostać asystentem nowego selekcjonera kadry Jerzego Matlaka. - Na razie nie ma takiego tematu - mówi Waldemar Sagan.

Dla bydgoszczanina, który w tym sezonie objął po rocznej przerwie ponownie stery Centrostalu (wcześniej zdobył wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, awansował także do Final Four Pucharu CEV) byłaby z pewnością to spora nobilitacja. Tym bardziej, że już wcześniej miał okazję luźno współpracować z poprzednim trenerem Marco Bonittą. Na razie jednak nie ma takiej decyzji.

Dla nas, jako pracodawcy Piotra, na razie nie ma takiego tematu – mówi Waldemar Sagan, wiceprezes KS Pałac i członek zarządu PZPS. – Na razie zostali wybrani selekcjonerzy obu reprezentacji czyli Daniel Castellani i Jerzy Matlak. Być może podczas rozmów z nimi prowadzonymi przez komisję, która dokonała wyboru padły nazwiska asystentów. Oficjalnie jednak do nas, ani PZPS, ani trener Matlak i Piotr się nie zwracali. Nowi trenerzy do końca rozgrywek ligowych pracują ze swoimi klubami (Matlak z Farmutilem – red.), po czym mają ją zakończyć. Muszą też podpisać 4-letnie kontrakty na pracę w reprezentacji, przedstawić plany pracy z zespołami.Trudno więc dziś nawet spekulować na temat ewentualnej propozycji dla bydgoskiego trenera. Sam Makowski nie zaprzecza, że rozmawiał z Matlakiem podczas podróży do Nowego Sącza, gdzie wspólnie prowadzili w meczu Gwiazd PlusLigi Kobiet zespół Północy.

Normalne, że rozmawialiśmy o… siatkówce w, jej przyszłości. Nie wiem natomiast nic o tym, abym miał zostać asystentem w kadrze.

Nie pozostało nam nic innego jak zapytać samego selekcjonera kadry.

Jeśli Piotr będzie moim współpracownikiem, to dowie się o tym ode mnie, a nie z prasy – powiedział wczoraj w rozmowie z „Pomorską”. – Sam jeszcze oficjalnie nie jestem trenerem kadry, bo nie podpisałem umowy. Czy jest wśród moich kandydatów? Jak wielu innych. Pamiętajmy, że większość trenerów ma pracę w klubach i nie można się spodziewać, że one ich puszczą na pół roku w sezonie. Dlatego proszę się uzbroić w cierpliwość. Mamy jeszcze czas.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved