Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kazimierz Pietrzyk: Nie widzę więc pól do konfliktu

Kazimierz Pietrzyk: Nie widzę więc pól do konfliktu

fot. archiwum

Krzysztof Stelmach zostanie asystentem Daniela Castellaniego. Jednocześnie ma podpisać umowę na prowadzenie przez kolejne dwa lata ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wszystko zostało jednak dograne, aby pogodził obie role.

Drugi trener to co innego. Nawet wolę, by Krzysiek pracował i w klubie, i w kadrze. On się przecież cały czas uczy, dopiero rok prowadzi samodzielnie zespół – uważa wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Artur Popko , który był szefem komisji konkursowej wybierającej szkoleniowców kadry.

 

Stelmach będzie do dyspozycji kadry tydzień po zakończeniu rozgrywek ligowych. Postawiłem też warunek, że do klubu musi wrócić miesiąc przed sezonem. Nie powinno więc być żadnych problemów – deklaruje Kazimierz Pietrzyk , prezes Kędzierzyna, znany z trzymania twardą ręką spraw klubowych. 

Mistrza Polski poznamy w kwietniu. Kadra spotyka się w maju. Wrześniowe mistrzostwa Europy w Turcji skończą się w połowie miesiąca, liga wystartuje około 10 października. Nie widzę więc pól do konfliktu – dodaje Pietrzyk, którego zapytano, co będzie, jeśli okaże się, że mistrzostwa świata w 2010 roku znów odbędą się w listopadzie? Czy wtedy pozwoli, by jego zespół przygotowywał się do sezonu bez trenera.

 

Takie zwariowane lata jak ostatnie już się nie powtórzą. Poza tym nie będę się martwić na zapas – dodaje Pietrzyk.

 

Oby tak spokojny był, gdy rzeczywiście pojawi się problem zgrania terminów.

 

Związek tymczasem "zagospodarowuje" pozostałych uczestników konkursu na trenerów. Świderek , który przegrał z Matlakiem , ma zostać szefem wyszkolenia lub szefem szkoły trenerów, którą PZPS chce stworzyć. Mówi się, że były asystent Lozano, który początkowo był faworytem do objęcia kadry kobiet, przesadził z żądaniami finansowymi. Chciał zarabiać ponad 100 tysięcy euro. Matlak w ogóle "nie kłócił się" o pieniądze.

 

Z kolei Grzegorz Wagner , który napisał najlepszą pracę konkursową, ma poprowadzić męską reprezentację B.

 

*Autor – Robert Małolepszy

źródło: Gazeta Opolska, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved