Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Siatkarze z Hajnówki zagrają w Jaworznie

I liga: Siatkarze z Hajnówki zagrają w Jaworznie

W osłabionym składzie zagrają w sobotę w Jaworznie zawodnicy z Hajnówki. Trener Paweł Blomberg będzie miał do dyspozycji tylko jednego środkowego.

W meczu przeciwko przedostatniej ekipie w I lidze nie będzie mógł wystąpić Michał Jaskulski, który od dłuższego czasu boryka się z kontuzjami.

Michał już tydzień temu w spotkaniu z BBTS-em Bielsko-Biała z powodu urazu barku w ogóle nie mógł atakować – mówi Paweł Blomberg, trener hajnowian. – Kontuzja pogłębiła się i teraz nawet nie może ręki podnieść. Jego gra jest na razie wykluczona, a zapowiada się na dłuższe leczenie.Co gorsza w Jaworznie nie będą mogli wystąpić także dwaj młodzi środkowi Pronaru Mateuszowie Sacharewicz i Bartosiak. Ich z tego meczu wykluczyła choroba. Tym samym w ekipie z Hajnówki został tylko jeden zdrowy środkowy – Łukasz Staniewski.

W tej sytuacji na ostatnich treningach na środkowego próbowałem przestawić atakującego Piotra Niemca – wyjaśnia Blomberg. – Ale jego także dopadła choroba, dostał bardzo wysokiej temperatury. Teraz pozostaje mi tylko liczyć na silną wolę zawodnika, że mimo choroby pomoże zespołowi. Jeżeli nie będzie w stanie, to będziemy musieli wymyślić coś w ostatniej chwili. Jednak to nie koniec naszych kłopotów. W ostatnim czasie z infekcjami zmagali się Artur Żyliński, Konrad Woroniecki i Daniel Saczko.

W pierwszym starciu Pronaru Parkiet z Energetykiem rozgrywanym w Hajnówce niespodziewanie 3:1 wygrali goście. Oprócz tej wygranej zawodnicy z Jaworzna w lidze odnieśli jeszcze tylko dwa zwycięstwa. Pokonali MOS Będzin i SMS Spała. Podopieczni Wiktora Kreboka przegrali ostatnie osiem spotkań w lidze.

Natomiast hajnowianie ostatnio prowadzili długie i zacięte boje z BBTS-em Bielsko-Biała (porażka 2:3), Avią Świdnik (porażka 1:3) i z GTPS-em Gorzów Wielkopolski (wygrana 3:2).

Zawodnicy już są trochę zmęczeni – twierdzi Blomberg. – Nie jesteśmy tak bogatym klubem, aby było nas stać na odżywki, masaże, odnowę biologiczną, a zmęczenie się nawarstwia. Ale nie będziemy narzekać, musimy walczyć. Przeanalizowaliśmy grę Energetyka i wiem, że jesteśmy w stanie z nimi wygrać.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved