Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Olsztyn: Koniec rządów Góreckiego?

AZS Olsztyn: Koniec rządów Góreckiego?

fot. archiwum

Do końca kadencji władz AZS UWM zostały jeszcze prawie trzy lata, ale nowy zarząd olsztyńskiego klubu na czele z nowym prezesem poznamy już dzisiaj wieczorem. Skąd te przyspieszone wybory? Ano stąd, że w AZS UWM nie ma nikogo z obecnych władz uniwersytetu.

Dzisiaj w klubie sportowym z Kortowa mają dobiec końca rządy prof. dr hab. Ryszarda Góreckiego , który kierował AZS UWM od 1999 r. Były już rektor UWM od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem rezygnacji, a na przeciw temu wyszedł impuls od nowych władz olsztyńskiej uczelni. Sprawa jest prosta: obecny rektor, prof. dr hab. Józef Górniewicz , chciałby mieć wpływ na działalność uczelnianego klubu (na który uniwersytet łoży niemałe pieniądze). A dzisiaj tego wpływu nie ma, bo w dziewięciosobowym zarządzie AZS UWM (kierującym klubem od listopada 2007 r.) nie ma nikogo z nowych władz rektorskich. Czy rektor Górniewicz pójdzie w ślady wielu swoich poprzedników, którzy razem z uczelnią rządzili też sportem w Kortowie? Nie, bo — według informacji Gazety Olsztyńskiej— nowym prezesem AZS UWM ma zostać prorektor ds. rozwoju uczelni, ekonomista, prof. dr hab. Szczepan Figiel .

Oczywiście, najpierw 38 delegatów reprezentujących aż 20 sekcji KS AZS UWM musi przegłosować wniosek o skrócenie kadencji obecnego zarządu (powinna upłynąć jesienią 2011 r.), a następnie poprzeć w wyborach „rektorskiego” kandydata na prezesa.

 Na wcześniejszych wyborach skorzysta zapewne najbardziej medialna sekcja AZS UWM: siatkówka. Trudności z pozyskaniem sponsora strategicznego dla siatkarzy spowodowały obranie kierunku na wielu mniejszych sponsorów. Czyli, innymi słowy, „odblokowanie” miejsca reklamowego na strojach olsztynian. W sobotę w Gdańsku na spodenkach siatkarzy AZS UWM pojawi się pierwsza nazwa jednego ze sponsorów — PRIB (Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa z Olsztyna).

źródło: Gazeta Olsztyńska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved