Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kanada: Kolejne dwa zwycięstwa Ryerson Rams w lidze OUA

Kanada: Kolejne dwa zwycięstwa Ryerson Rams w lidze OUA

W ciągu trzech dni (16-18 stycznia) drużyny z kanadyjskiej ligi regionalnej OUA rozegrały po dwa mecze (15. i 16 kolejka). Ryerson Rams - prowadzeni przez Mirka Porosę - wygrali u siebie dwa razy po 3:0, z York i Toronto.

Po zwycięstwach Rams przed dwoma tygodniami z Laurier i Waterloo, nastroje w drużynie były bardzo pozytywne. Wszyscy mieli świadomość, że jeżeli także w kolejnych dwóch meczach na własnym parkiecie w Kerr Hall, zespół odniesie dwa zwycięstwa, to gra w play-off będzie na wyciągnięcie ręki. W sobotę, 17 stycznia, rywalami Rams byli siatkarze York. W pierwszym secie goście stawiali zaciekły opór i przegrali dopiero na przewagi – do 24. Dwa następne sety zakończyły się większą przewagą gospodarzy. Chris McLaughlin był liderem Rams, zdobywając aż 21 punktów. W niedzielę, 18 stycznia, w Kerr Hall na przeciwko ekipy Mirka Porosy stanęli siatkarze Toronto. Ten mecz był naprawdę wyśmienity w wykonaniu gospodarzy. Rywale tym razem nie mieli nic do powiedzenia i przegrali wyraźnie w trzech setach. Liderem Rams był Greg McDonald (13 punktów). Lepszym od niego osiagnięciem w tym meczu popisał się jednak lider ekipy York – Steve Kung (15 punktów).

Po tym dwumeczu, a zwłaszcza po drugim spotkaniu – z Toronto, trener gospodarzy, Mirek Porosa, mógł powiedzieć, że teraz jest już całkowicie przekonany, że właśnie widać procentowanie ciężkiej pracy, jaką wykonali jego zawodnicy w okresie przed sezonem i w czasie przerwy świąteczno-noworocznej. – Kolejne dwa zwycięstwa i cztery punkty w tabeli. To cieszy, ale jeszcze bardziej fakt, że przeciwko Toronto moi zawodnicy zagrali najlepszy mecz w dotychczasowej części sezonu. Potwierdza to wysoka przewaga punktowa w poszczególnych setach ale także meczowe statystyki. Moi zawodnicy coraz lepiej rozumieja się na boisku i wykorzystują każdy błąd przeciwnika. Dwa systemy, zagrywka/przyjęcie i blok/obrona, wreszcie zaskoczyły tak jak trzeba i zaczęły się zazębiać. Wszystkie zespoły muszą się teraz z nami liczyć. Wyniki zaczyna dawać mentalna praca z zespołem, bo mimo olbrzymiej presji na wynik, w ostatnich meczach chłopcy prezentowali się lepiej i pewniej. Oprócz pełnej realizacji założeń technicznych i taktycznych, zespół w obydwu meczach grał rozluźniony i bawił się każdą akcją i zdobytym punktem. Doprowadzenie do takiej postawy młodego zespołu nie jest łatwe. Ale praca przedsezonowa i w przerwie noworocznej teraz zaczyna procentować. W meczu z Toronto na wyróżnienie zasłużyli Greg Marszalek, który zagrał perfekcyjnie w każdym elemencie oraz Greg McDonald, który atakował ze skutecznością 80%, nie popełniając żadnego błędu w ataku. Zespół jest w bardzo dobrej formie o czym świadczy mała ilość błędów w ataku – analizował Mirek Porosa.

Warto wspomnieć, że szczególnie w 15. kolejce padło kilka ciekawych wyników z punktu widzenia sytuacji w tabeli. Między innymi Western przegrali w tie-breaku z Guelph zaś Queen’s – także w pięciu setach – z Waterloo. 16. kolejka przyniosła natomiast niespodziewanie łatwe zwycięstwo w trzech setach Western nad liderem tabeli – McMaster.

Kanadyjska liga regionalna OUA

- 15. kolejka, 16 i 17 stycznia:

RMC - Laurier 0:3 (16:25, 19:25, 21:25)
Windsor - McMaster 1:3 (17:25, 25:11, 23:25, 15:25)
Western - Guelph 2:3 (25:19, 27:29, 21:25, 32:30, 11:15)
Queen's - Waterloo 2:3 (25:13, 32:30, 23:25, 23:25, 13:15)
York - Ryerson 0:3 (24:26, 18:25, 19:25)

- 16. kolejka, 17 i 18 stycznia:

Windsor - Guelph 0:3 (23:25, 22:25, 17:25)
RMC - Waterloo 0:3 (23:25, 18:25, 18:25)
Western - McMaster 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)
Queen's - Laurier 3:0 (25:23, 25:13, 25:18)
Toronto - Ryerson 0:3 (17:25, 21:25, 23:25)