Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Budowlani zagrają w Policach

I liga: Budowlani zagrają w Policach

fot. archiwum

Pierwszoligowe siatkarki Organiki Budowlani czeka daleki wyjazd do Polic. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego opuszczą Łódź już w sobotę, by dzień później o godz. 17 rozpocząć spotkanie szesnastej kolejki z PSPS Chemikiem.

Trzeba przyznać, że los nie oszczędza naszych zawodniczek. Rehabilitację po urazie barku przechodzi Joanna Bednarek i na pewno nie pomoże koleżankom. Z kolei z zapaleniem oskrzeli walczą Karolina Wiśniewska oraz Agnieszka Wołoszyn i ich szanse na niedzielny występ są iluzoryczne. – Obie pojadą z nami do Polic – mówi menedżer Organiki Budowlanych Marcin Chudzik . – Ich występ stoi jednak pod dużym znakiem zapytania. Trener Jacek Pasiński z pewnością będzie je oszczędzał. Mam nadzieję, że zespół poradzi sobie .

 

Na szczęście w drużynie lidera zagra doświadczona Małgorzata Niemczyk , nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele mistrzyni Europy z 2003 roku wnosi do zespołu. Wyjazd do Polkowic będzie dla niej podróżą sentymentalną, bowiem występowała niegdyś w Chemiku i odniosła w nim pierwsze w ligowej karierze sukcesy. W 1994 i 1995 Chemik z Gosią w składzie zdobył mistrzostwo Polski, a w latach 1993, 1994, 1995 krajowy puchar. 

Wystąpi także ukraińska środkowa Julia Szeluchina . Po urlopie macierzyńskim stopniowo wchodzi w mocny trening i z meczu na mecz będzie grać coraz więcej.

 

Rywal Organiki Budowlanych to zespół bez indywidualności, którego atutem jest waleczność i dobra współpraca wszystkich zawodniczek na boisku. Drużyna trenera Mariusza Bujka przegrała w tym sezonie cztery spotkania: w Policach z Sokołem Chorzów i z Wybrzeżem Rumia oraz w Szczecinie z Piastem, w Łodzi z Organiką Budowlanymi – wszystkie po 0:3! Ciekawostką jest więc, że jeśli drużyna z Polic zdobywała seta, to już nie przegrywała meczu.

 

Nastroje w Budowlanych są dobre, co nie może dziwić po pewnym zwycięstwie z AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w hali przy ul. Małachowskiego przed kilkoma dniami. Kibice lidera mogą być optymistami, bowiem Chemik zajmuje piąte miejsce w tabeli. Łodzianki mają trzy punkty przewagi nad Sokołem Chorzów i mogą ją powiększyć (w następnej kolejce chorzowianki pauzują).


 

W drugiej lidze Jedynka Aleksandrów zagra w sobotę w Tomaszowie Lubelskim z tamtejszą Tomasovią. Z kolei zawodniczki ŁKS wyjeżdżają w sobotę do Warszawy, gdzie zmierzą się z AZS AWF, natomiast Start tego samego dnia podejmie AZS Białystok (godz. 16).

źródło: Dziennik Łódzki, Express Ilustrowany, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved