Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Brook Billings: Nie zagraliśmy najlepiej

Brook Billings: Nie zagraliśmy najlepiej

Przez trzy lata Brook Billings występował przed częstochowską publicznością. Przed sezonem zmienił barwy klubowe i przeszedł do tureckiego Fenerbahce Stambuł. W ubiegłą środę ponownie zagościł w Częstochowie, tym razem jako rywal akademików w Lidze Mistrzów.

Najlepszy atakujący Pucharu Polski 2008 zapewne powrócił do Turcji w mieszanym nastroju. Cieszyć mógł bowiem fakt awansu do następnej fazy rozgrywek, ale przegrana z akademikami 3:0 już nie.

Co było kluczem do zwycięstwa Częstochowian?Nie zagraliśmy dzisiaj najlepiej, ani na tyle dobrze by zwyciężyć. Nie wykorzystaliśmy szansy, którą w pewnym momencie dali nam rywale. Myślę, że zespół, który znajdował się po przeciwnej stronie siatki prezentuje bardzo wysoki poziom, a do spotkania podszedł bardzo emocjonalnie, wkładając sporo serca w grę.

Przed sezonem przeniosłeś cię do Stambułu. Międzyczasie w Częstochowie zaszły spore zmiany. Co wiedziałeś o nowym składzie AZS-u?

Nowa drużyna spisuje się bardzo dobrze, tak jak np. Piotrek Nowakowski, którego gra jest miła dla oka. Grałem z nim, tak jak z Andrzejem Wroną. To bardzo fajny chłopak, dobry gracz. Cieszyłem si, z tego, że mogłem ich zobaczyć, tak jak Wierzbę (przyp. red. Krzysztofa Wierzbowskiego), czy Wojtka Gradowskiego. Wasz nowy libero (przyp. red. Paweł Zatorski) jest fantastyczny, zagrał bardzo dobrze.

W Polsce siatkówka jest sportem bardzo popularnym. Jak jest w Turcji?

Niestety w Turcji jest inaczej. Siatkówka nie jest tak lubiana jak inne dyscypliny (np. piłka nożna), a siatkarze nie są tak rozpoznawalni jak w Polsce. Jest zupełnie inaczej.

W zeszłym sezonie wraz z częstochowskim AZS-em zdobyłeś Puchar Polski oraz wice-mistrzostwo kraju. Jak będzie w tym roku, tym razem w tureckiej lidze?

Aktualnie zajmujemy piątą pozycję w tabeli. Walka jest bardzo zacięta, a wszystko tak naprawdę rozstrzygnie się w fazie play off.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved